X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Łąka" Bolesław Leśmian

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 08:30
Niezwykła wyobraźnia, twórcze czerpanie z ludowości, tworzenie nowych słów, bogata metaforyka - to wszystko znajdziemy w wydanym w roku 1920 zbiorze wierszy "Łąka" .
Audio
Łąka Bolesław Leśmian
"Łąka" Bolesław LeśmianFoto: mat. prasowe

Pisarzom dla których krytyka jest niesprawiedliwa pozostaje tylko historia literatury. To przypadek Bolesława Leśmiana, którego twórczość była ignorowana przez współczesnych. Być może działo się tak dlatego, że duchem należała do okresu Młodej Polski i w 20-leciu międzywojennym mogła uchodzić za przestarzałą. Za to dziś Leśmian uważany jest za jednego z najważniejszych poetów XX wieku. Niezwykła wyobraźnia, twórcze czerpanie z ludowości, tworzenie nowych słów, bogata metaforyka - to wszystko znajdziemy w wydanym w roku 1920 zbiorze wierszy "Łąka". To w tym tomie po raz pierwszy ukazały się, inspirowane folklorem, ballady  "Świdryga i Midryga", "Dusiołek" czy znany z interpretacji Ewy Demarczyk "Garbus". Ale nade wszystko w pamięci czytelników zostają wspaniałe erotyki z cyklu "W malinowym chruśniaku", które później wykonywał Marek Grechuta.   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak