X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Napój cienisty" Bolesław Leśmian

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 08:15
To ostatni zbiór wierszy opublikowany za życia autora. W chwili jego wydania Bolesław Leśmian zbliżał się do sześćdziesiątki. Kilka lat wcześniej po raz pierwszy został doceniony przez środowisko, przyznano mu członkostwo Polskiej Akademii Literatury.
Audio
Napój cienisty Bolesław Leśmian
"Napój cienisty" Bolesław LeśmianFoto: mat. prasowe

To ostatni zbiór wierszy opublikowany za życia autora. W chwili jego wydania Bolesław Leśmian zbliżał się do sześćdziesiątki. Kilka lat wcześniej po raz pierwszy został doceniony przez środowisko, przyznano mu członkostwo Polskiej Akademii Literatury. Zbiegło się to z poważnymi problemami w życiu prywatnym, bez swojej winy, został zamieszany w malwersacje finansowe. "Napój cienisty" jest więc dziełem człowieka u kresu drogi, ciężko doświadczonego przez życie. I to widać w wierszach, które często stają się czymś w rodzaju powiastek filozoficznych. Leśmian rozważa tu paradoksy ludzkiego istnienia, wadzi się z Bogiem i szuka sensu. Jak w najsłynniejszym wierszu tomu zatytułowanym "Dziewczyna". "Dwunastu braci, wierząc w sny, zbadało mur od marzeń strony/A poza murem płakał głos, dziewczęcy głos zaprzepaszczony/ I pokochali głosu dźwięk i chętny domysł o Dziewczynie/ I zgadywali kształty ust po tym, jak śpiew od żalu ginie..."

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak