X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Madame" Antoni Libera

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 08:00
"Madame" znalazła się nawet w orbicie zainteresowań Hollywood, choć z ekranizacji nic w końcu nie wyszło. Jednak historia opowiedziana w tej książce jest uniwersalna, bo tematem jest tu fascynacja młodzieńca dojrzałą kobietą.
Audio
Madame Antoni Libera
"Madame" Antoni LiberaFoto: mat. prasowe

Wydana w 1998 roku powieść rozgrywa się w realiach komunistycznej Polski lat 60. i jest powrotem autora do czasów młodości. Wcześniej Antoni Libera w zasadzie nie próbował sił w prozie. Pisał eseje, reżyserował i tłumaczył, przede wszystkim Becketta, którego jest wybitnym znawcą. Powieść, jak sam mówi, napisał właściwie przypadkiem, a jej spektakularny sukces bardzo go zaskoczył. "Madame" znalazła się nawet w orbicie zainteresowań Hollywood, choć z ekranizacji nic w końcu nie wyszło. Jednak historia opowiedziana w tej książce jest uniwersalna, bo tematem jest tu fascynacja młodzieńca dojrzałą kobietą. Nastoletni bohater książki zakochuje się w swojej nauczycielce francuskiego i z jej pół słów oraz pół gestów domyśla się, że on też nie jest jej obojętny. Jednak Warszawa to nie Paryż. Komunistyczna Polska jest miejscem, z którego każdy, kto ma taką możliwość chciałby uciec. Uczucie nigdy nie doczeka się spełnienia.