X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Niepodległa 2018

"Nie trzeba głośno mówić" Józef Mackiewicz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 07:30
Ta książka z roku 1969 zaczyna się w tam, gdzie kończy się "Droga donikąd". Mackiewicz wraca na rodzinną Wileńszczyznę w czerwcu 1941 roku, kiedy Hitler zaatakował Związek Radziecki i doprowadza opowieść do końca wojny.
Audio
Nie trzeba głośno mówić Józef Mackiewicz
"Nie trzeba głośno mówić" Józef MackiewiczFoto: mat. prasowe

W "Nie trzeba głośno mówić" widzimy prawdziwy koniec polskich Kresów wschodnich. Przyglądamy się, jak z wieloetnicznej mozaiki wypadają kolejne elementy. Jak kolejne okupacje: najpierw sowiecka, a potem niemiecka, doprowadzają do eskalacji ukrytych konfliktów. Dokonuje się zagłada Żydów, AK walczy nie tylko z hitlerowcami, ale też z oddziałami litewskimi i komunistyczną partyzantką. Tyle że, żadna ofiara krwi w tym wypadku nie pomoże. Przyszłość Polski rozstrzygnie się w Jałcie. To wszystko znajdziemy w powieści "Nie trzeba głośno mówić", która, poza opisem wydarzeń na Wileńszczyźnie, ma też mocny wątek polityczny. Mackiewicz nikogo nie oszczędza i nie próbuje wybielać Polaków. Jest bezkompromisowy w dążeniu do prawdy, bo, jak napisał, "jedynie prawda jest ciekawa".