Teatr Polskiego Radia

Słuchowisko "Exodus" w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 22:00
W najbliższą sobotę o godz. 19.oo na antenie Programu 2 PR słuchowisko „Exodus” Tomasza Mana, które uzyskało specjalną rekomendację jury w konkursie zorganizowanym przez radiową Dwójkę i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w 2013 roku. Premiera słuchowiska odbyła się w czerwcu 2014 r.
Tomasz Man (reżyser)
Tomasz Man (reżyser)Foto: Fot. Wojeciech Kusiński PR S.A.

Tekst Tomasza Mana, jako jeden z dziewięciu, został wyróżniony w  konkursie na słuchowisko zorganizowanym w 2013 roku przez Program 2 i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.  W „Exodusie” poprzez monologi dziewięciu osób o różnym statusie i różnych zawodów autor opowiedział o przyczynach smutnego zjawiska współczesnej emigracji Polaków.

Dramatopisarz i reżyser Tomasz Man urodził się w 1968 roku. Tytuł doktora filologii polskiej zdobył na Uniwersytecie Wrocławskim, jest także absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2003-2005 był kierownikiem literackim w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a od 2004 do 2005 roku pracował jako konsultant programowy w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Autor i reżyser: Tomasz Man

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Marek Otwinowski

Obsada:

Lena Frankiewicz – Pielęgniarka

Anna Sroka-Hryń – Księżniczka

Piotr Polak – Aktor

Natalia Rybicka – Szefowa

Agata Góral – Bezrobotna

Magdalena Popławska – Studentka

Justyna Wasilewska – Trawka

Marcin Januszkiewicz – Pedant

Katarzyna Herman – Zapierdalam (Sic!)

Słuchowisko zostało zrealizowane w systemie dźwięku przestrzennego Dolby ProLogic II.