Teatr Polskiego Radia

Lusia Matysiak

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 00:00
Żona Piotrka Matysiaka, córka państwa Górniak (oboje rodzice nie żyją). Po rodzicach odziedziczyła dom w Pułtusku i aptekę na warszawskiej Pradze. W 2007 r. dom w Pułtusku został sprzedany, a zamieszkujący go wuj Lusi - Kostek, przeprowadził się do kawalerki w bloku, w którym mieszkają Lusia i Piotrek.
Katarzyna Tatarak
Katarzyna TatarakFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Ukończyła studia farmaceutyczne. Przez wiele lat miała problemy z zajściem w ciążę (dwukrotnie poroniła) i w związku z tym poważnie myślała o adoptowaniu dziecka. Szczęśliwie jednak w lutym 2009 r. urodziła córeczkę - Basię (imię po matce Lusi). Długi czas prowadziła aptekę w Warszawie, ale kiedy mąż Piotr dostał propozycję przejęcia firmy Tadeusza Szymkowskiego, postanowili ją sprzedać, aby móc wykupić 50 % udziałów w firmie. Dość szybko jednak znudziło ją siedzenie w domu i zaczęła pracę w sklepie Oli Szymkowskiej. Najpierw była to sklep z prezentami „Prezenciarnia”, ale w wyniku pandemii sklep zmienił branżę na handel żywnością ekologiczną. W 2020 r. po kilku latach starań Lusi i Piotrowi urodziło się drugie dziecko, syn Kubuś. Lusia szybko wróciła do pracy, zatrudniając jako opiekunkę, pozostającą na bezrobociu Krysię Piekarską. W 2021 r. w związku z powiększeniem rodziny przenieśli się do większego mieszkania, wykupując też w tym samym bloku drugie mieszkanie dla wuja Kostka.

Katarzyna Tatarak - aktorka filmowa, dubbingowa i radiowa. Absolwentka PWST w Warszawie w 1988 r. Użyczyła głosu w kreskówkach m. in.: "Gumisie", "Baśnie i bajki polskie", "Mały miś". W powieści radiowej "Matysiakowie" występuje od kilkunastu lat.