Teatr Polskiego Radia

Lola Pojemnicka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023 00:00
Mieszka w sąsiedniej kamienicy na ulicy Dobrej. Była żona dozorcy Edwarda Klimczuka. Gdy jej mąż wyjechał do pracy w Niemczech, przejęła po nim dozorcostwo w kamienicy. Dorabia sprzątaniem mieszkań u lokatorów. Od 2017 r. związana z Sewerynem Kominkiem. Lubi trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco w sprawach dotyczących kamienicy i lokatorów.  Gdy Sewerynowi udało się w końcu zdać kurs na prawo jazdy, zdecydowali się kupić od Anki Morawskiej samochód. Jest kobietą, która żadnych wyzwań się nie boi, dlatego postanowiła sama zostać kierowcą. I waśnie w tym roku zdała egzamin na prawo jazdy za drugim podejściem.
Emilia Krakowska
Emilia KrakowskaFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Emilia Krakowska - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Abolwentka PWST w Warszawie. Od lat sześćdziesiątych związana ze scenami teatrów warszawskich: Powszechnym, Narodowym, Współczesnym i Rozmaitości. Pracowała również w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (2008). 


Jest aktorką filmową, która ugruntowała swoją pozycję udziałem w wielu serialach telewizyjnych m. in. rolą Jagny w "Chłopach" oraz Gabrieli Kality w serialu "Na dobre i na złe". Pierwszy raz w powieści radiowej "Matysiakowie"  pojawiła się w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych.