Teatr Polskiego Radia

Nagrody dla artystów debiutujących w Teatrze PR wręczone

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 20:56
Aktorzy Joanna Kulig i Krzysztof Szczepaniak; reżyser Mariusz Malec, dramatopisarka Sandra Szwarc, kompozytor Marcin Partyka i wokalista Łukasz Jemioła - to laureaci nagród dla artystów debiutujących w Teatrze Polskiego Radia.
Wyróżnienia za słuchowiska nadane na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Wyróżnienia za słuchowiska nadane na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Wyróżnienia za słuchowiska nadane na antenie Programu Pierwszego zostały wręczone po raz siódmy. Uroczysta gala odbyła się wieczorem w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie. 

W tym roku, oprócz statuetek Arete za debiuty aktorskie i Don Kichota za debiut reżyserski, oraz Amadeusza za debiut kompozytorski i Talantona za debiut dramaturgiczny, po raz pierwszy wręczona została nagroda Aojde za debiut muzyczny.

Galę ubarwiły występy śpiewających artystów związanych z Teatrem Polskiego Radia, a gościem specjalnym był pianista i kompozytor Włodek Pawlik. Uroczystość poprowadził Paweł Sztompke z Radiowej Jedynki.

Wyróżnienia dla debiutujących na antenie radiowej Jedynki aktorów i reżyserów przyznawane są od 2010 roku przez Program Pierwszy i Teatr Polskiego Radia. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się reżyserzy: Janusz Głowacki i Agnieszka Lipiec-Wróblewska oraz aktorzy: Olena Leonenko, Natalia Sikora, Anna Czartoryska, Michał Kościuk i Marta Żmuda Trzebiatowska.

Retransmisja gali wręczenia nagród odbędzie się 18 września o 17:05 na antenie Radiowej Jedynki.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.