X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Marek Ławrynowicz

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 09:30
Absolwent filologii polskiej na UW. Pisarz, autor słuchowisk, scenarzysta filmowy.
Audio

Autor powieści: „Kapitan Car”, „Diabeł na dzwonnicy”, „Kino „Szpak”, „Pogoda dla wszystkich”, „Mumia świętego Piotra”, „Patriotów 41”, „Mundur”, zbioru opowiadań „Korytarz” i wyboru słuchowisk radiowych „Niepotrzebny wiersz”. Na festiwalu ‘Dwa Teatry” otrzymał nagrodę za oryginalny scenariusz słuchowiska radiowego. Jest laureatem konkursu na scenariusz filmowy o tematyce historycznej. Otrzymał nagrody Biblioteki Raczyńskich i Warszawskiej Premiery Literackiej (dwukrotnie). Był nominowany do nagrody im. Norwida (dwukrotnie) i nagrody im. Józefa Mackiewicza. Powieści Ławrynowicza były tłumaczone na niemiecki, rosyjski, ukraiński i czeski.  Jest jednym ze scenarzystów serialu „Blondynka”. Był twórcą i w pierwszym okresie redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego „Wyspa”. Jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Od 2007 w zespole autorskim powieści radiowej „W Jezioranach”.