X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Włodzimierz Praszczałek

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 01:40
Audio

Włodzimierz Praszczałek jest biznesmenem, właścicielem hurtowni w Klimontowicach i współwłaścicielem innej, większej, przy szosie lubelskiej. Początki kariery biznesowej zawdzięcza swojej żonie, Jadwidze, a właściwie teściowi, komunistycznemu aparatczykowi wysokiego szczebla, który po roku 1989 został liczącym się biznesmenem.  Praszczałek ciężko pracował i obecną zamożność zawdzięcza już tylko sobie. Jego małżeństwo było nieudane. Żona Praszczałka po wakacjach na Feuentawenturze wyjechała z Norwegiem, Svenem Larsenem do Norwegii (wieś Olderfjord na płw. Porsanger), a potem porzuciła go kradnąc część majątku i wróciła do Polski. Nie chciała dać Praszczałkowi rozwodu, choć w gruncie rzeczy była to gra - chodziło o uzyskania większej części majątku. Praszczałkowa twierdziła, że rozkład małżeństwa nastąpił z winy Praszczałka (nie przyznawała się do romansu).