X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Barbara Boczkowska

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 03:00
Audio

Wdowa po sąsiedzie Pawlaczów Kazku Boczkowskim, matka Krystiana, żona Franuka Potapczuka. Boczkowska miała bardzo dramatyczne życie. Miała córkę Klaudię, którą Kazek przejechał kosiarką. W 2001 roku zginął Kazek. Są różne wersje jego śmierci, Boczkowska przyznała się synowi, że to ona wynajęła sprawców jego pobicia, choć nie chciała śmierci męża. Potem romansowała z nijakim Genderą, który okazał się żonaty, aż wreszcie związała się Franukiem Potapczukiem, przybyłym z Ukrainy siostrzeńcem Polikarpa Lepieszki. Boczkowska miała poważne problemy z alkoholem, przeszła kurację odwykową i od tego czasu nie pije. Gdy jej syn, Krystian, postanowił ożenić się z Marysią Jabłońską zostawiła młodym dom i przeniosła się do wdowy po Lepieszce, Stanisławy Dobrowolskiej. To nie był dobry pomysł, bo między Boczkowską i Dobrowolską trwa nieustanna wojna.