X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Roman Brandstaetter "Jezus z Nazaretu"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 09:00
W najbliższą sobotę, 22 grudnia o godz. 21.00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Romana Brandstaettera "Jezus z Nazaretu - wypełnienie czasu"  w reżyserii Waldemara Kasperczaka.
Jezus z Nazaretu
Jezus z NazaretuFoto: Waldemar Kasperczak

 

Jezus z Nazarethu to adaptacja fragmentów powieści Romana Brandstaettera, który w niezwykle barwny i wiarygodny sposób oddaje atmosferą miejsca, czasu i tradycji żydowskiej.

W tej powieści pisarz zawarł całe swoje dotychczasowe doświadczenie literackie, swoje przeżycia religijne oraz żywą wiarę w Jezusa-Mesjasza. Przed śmiercią Brandstaetter wyznał: ,,Wielkie dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom upewnia mnie w przekonaniu, że moje "odejście" od judaizmu, moja ,,zdrada", jak to chcieliby widzieć niektórzy, nie jest odejściem w znaczeniu dosłownym. Ja dotykam obu krańców łuku. Ja czekam na ten wielki Most. Chciałbym postępować tak jakby mieszkał we mnie Bóg” (fragment Wstępu).

 

Roman Brandstaetter "Jezus z Nazaretu"

Adaptacja: Waldemar Kasperczak

Reżyseria: Waldemar Kasperczak 

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Waldemar Kasperczak  

 

Obsada:

Krzysztof Stelmaszyk, Marian Opania, Jarosław Boberek, Marek Urbański, Angelika Kurowska, Wojciech Żołądkowicz,