X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Teatr Polskiego Radia 2018

Zbigniew Herbert "Przewodnik"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 14:00
27 października o godzinie 21:00 zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Zbigniewa Herberta "Przewodnik" w adaptacji i reżyserii Jakuba Cumana.
Kadr z nagrania słuchowiska Przewodnik Z. Herberta
Kadr z nagrania słuchowiska "Przewodnik" Z. Herberta Foto: K. Sielicki

W 95. rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta zapraszamy na prapremierę nigdy nie wydanej ani prezentowanej jednoaktówki p.t. „Przewodnik”. Autor pomijał ten utwór w wydawanych za życia zbiorach. Można to zrozumieć – różni się bowiem całkowicie od dramatów takich jak „Drugi pokój” czy „Jaskinia filozofów”. Napisany w 1959 roku „Przewodnik” to rodzaj groteski scenicznej, a właściwie żartu teatralnego. To nie jest „sztuka na głosy” lecz podszyta  horrorem opowieść o naturze ludzkiej, o niebezpiecznej chorobie pożądania władzy nad innymi.

Znany tylko badaczom tekst Herberta wydobył z Archiwum Zbigniewa Herberta w Bibliotece Narodowej i opracował dla radia reżyser Jakub Cuman.


Zbigniew Herbert "Przewodnik"

Adaptacja: Jakub Cuman

Reżyseria: Jakub Cuman

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun


Obsada:

Adam Ferency, Jacek Braciak, Michalina Łabacz, Przemysław Bluszcz, Maria Pakulnis - Zaleska, Sławomir Orzechowski, Paweł Paprocki,