Teatr Polskiego Radia

"Napisz do mnie" Daniela Glattauera. Słuchowisko w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2024 15:00
Leo Leike, psycholog języka, przez pomyłkę otrzymuje maila od Emmi Rother, twórczyni stron internetowych. To, co z początku zdaje się być niewinną wymianą zdań i uszczypliwości, szybko przeradza się w zażyłość, przyjaźń, a w rezultacie w intymną i coraz bardziej toksyczną cyber-relację. Czy Leo i Emmi odważą się na prawdziwe spotkanie? A jeśli tak, to co z niego wyniknie? Zapraszamy na słuchowisko "Napisz do mnie".
Nagranie słuchowiska Napisz do mnie. Na zdjęciu Arkadiusz Brykalski i Wiktoria Gorodeckaja
Nagranie słuchowiska "Napisz do mnie". Na zdjęciu Arkadiusz Brykalski i Wiktoria GorodeckajaFoto: Piotr Podlewski/Polskie Radio

Czy w życiu codziennym istnieje miejsce na wyrażanie tęsknot i pragnień, które byłyby lepiej strzeżone niż przestrzeń wirtualna?

Posłuchaj
40:01 Słuchowisko "Napisz do mnie" (Jedynka) Słuchowisko "Napisz do mnie" (Jedynka) w reżyserii Tadeusza Kabicza

 

Zwykła literówka w adresie mailowym staje się początkiem wielomiesięcznej korespondencji, która zaczyna wymykać się spod kontroli.

Daniel Glattauer "Napisz do mnie"

Tłumaczenie: Anna Wziątek

Adaptacja: Tadeusz Kabicz

Reżyseria: Tadeusz Kabicz

Realizacja: Andrzej Brzoska

Muzyka: Adam Ogrodnik

Obsada: Wiktoria Gorodeckaja, Arkadiusz Brykalski, Piotr Grabowski

Zobacz też: 

***

Teatr Polskiego Radia zajmuje się produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży.

Od 1988 roku zespół Teatru Polskiego Radia wręcza nagrodę Wielki Splendor za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce.

Od 2001 roku w Sopocie odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry", podczas którego prezentowane są najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne. W trakcie festiwalu przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

***

DS