Teatr Polskiego Radia

Rozmowy z Piotrem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 21:05
Zapraszamy na premierę wyjątkowego słuchowiska, gdzie magia krakowskiego kabaretu "Piwnica pod Baranami" łączy się z szczerą, choć nie pozbawioną absurdalnych obrazów – rozmową przyjaciół.

Autor i reżyser:
Jan Nowicki

Realizator:
Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne:
Przemysław Marcyniak

Obsada:
PIOTR SKRZYNECKI - MAREK WALCZAK
JAN NOWICKI - JAN NOWICKI
KSIĘŻNICZKA JUSTYNA - GABRIELA OBERBEK
NARRATOR - PIOTR BAŁA

Jan

27 kwietnia mija 15. rocznica śmierci legendarnego twórcy kabaretu Piwnica pod Baranami. Jan Nowicki przyjaźnił się z nim przez ponad 30 lat. Po jego śmierci znakomity aktor pozostał sam ze swoją tęsknotą i bólem po przyjacielu. Postanowił pisać listy do Pana Piotra. Z tej regularnej korespondencji ze zmarłym przyjacielem powstał scenariusz, najpierw spektaklu teatralnego (premiera w Teatrze Dramatycznym w Płocku), a teraz słuchowisko.

„Pan Piotr zaczął mi odpisywać. I poniosło, poniosło... Ja pisałem, co w moim życiu. On, co w Jego – nieżyciu.” – pisze Nowicki.

Zapraszamy na premierę tego wyjątkowego słuchowiska, gdzie magia krakowskiego kabaretu łączy się z szczerą, choć nie pozbawioną absurdalnych obrazów – rozmową przyjaciół.

W słuchowisku usłyszymy piosenki Jana Nowickiego z muzyką m.in. Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego, Krzysztofa Łochowicza, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Preisnera.