Teatr Polskiego Radia

Aktorzy w dobrej wierze

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 21:05
W cyklu Wielka Klasyka zapraszamy na premierę jednoaktówki Pierre'a de Marivaux. Słuchowisko w nowym przekładzie Jerzego Radziwiłowicza wyreżyserował Edward Wojtaszek.

Autor:
Pierre de Marivaux

Autor Przekładu:
Jerzy Radziwiłowicz

Reżyser:
Edward Wojtaszek

Realizator:
Andrzej Brzoska

Autor muzyki:
Tomasz Bajerski

Obsada:
Irena Jun (Pani Argante), Magdalena Kuta (Pani Hamelin), Lidia Sadowa (Araminta), Krzysztof Ogłoza (Erast), Anna Cieślak (Andżelika), Jerzy Radziwiłowicz (Merlin), Wiktoria Gorodeckaja (Lizetka), Marcin Hycnar (Błażej), Natalia Sikora (Colette), Marcin Troński (Notariusz)

Akcja tej zabawnej jednoaktówki Pierre'a de Marvaux rozgrywa się w wiejskim domu Pani Argante. Na zlecenie Pani Hamelin, Merlin przygotowuje przedstawienie teatralne, w które zaangażowani są domownicy Pani Argante. Podwójna intryga miłosna - w przedstawieniu i w życiu - będzie powodem wielu komicznych sytuacji.

Zapraszamy do oglądania materiału filmowego z nagrania słuchowiska. W tym celu należy kliknąć w ikonę kamery w ramce na górze informacji.

Słuchowisko zrealizowano w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic 2, do odbioru za pomocą kina domowego z włączonym dekoderem tego systemu. Dla słuchaczy nie posiadających kina domowego, jakość stereo bez zmian.