X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Różańce z Gusen

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 09:55
Niemiecki obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen był miejscem zagłady polskiej inteligencji i polskiego duchowieństwa w latach 1940-1945. W skład systemu obozów Mauthausen-Gusen wchodziło 47 obozów na terenie dzisiejszej Austrii. Polacy stanowili 25 proc. wszystkich więźniów, którzy żarliwie modlili się do Matki Bożej, organizując w obozie Żywy Różaniec.
Audio
Różańce z Gusen

W paciorkach trzech różańców, które powstały w obozie zagłady, umieszczono prochy więźniów. Wszystkie elementy różańców trafiły po wojnie do Polski i zostały połączone w trzy różańce. Pierwszy - więźniowie złożyli na Jasnej Górze, drugi  - w katedrze wrocławskiej, zaś trzeci - jako dziękczynienie za wybór Jana Pawła II w 1979 roku -  w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. W kościele tym, jak co roku, w ubiegłą sobotę 1 października, zainaugurowano modlitwę różańcową z udziałem więźniów obozu.

W audycji o niezwykłych różańcach i jednym z najokrutniejszych nazistowskich obozów koncentracyjnych opowiedzą: dr Anna Jagodzińska z Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Hans Peter Jeschke z Uniwersytetu w Linzu w Austrii, a także Rafał Piegat - wiceprzewodniczący Klubu Byłych Więźniów Politycznych Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen.

Tytuł audycji:  "Ślady na piasku"

Prowadzący: Małgorzata Glabisz-Pniewska

Data emisji: 08.10.2016 r.

Godzina emisji: 16:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak