Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Szlaki Papieskie na Mazurach, Augustowszczyźnie i Suwalszczyźnie

W Roku poświęconym św. Janowi Pawłowi II warto wybrać  się na Szlaki Papieskie w północno-wschodniej części Polski.
play_arrow

czytaj więcej

Bejrut i jego potrzeby dziś

Minęło już ponad 3 tygodnie od wybuchów w bejruckim porcie. Zniszczenia, które wszyscy widzieli są trudne do oszacowania. Wydarzyło się to w sytuacji załamania gospodarczego, niestabilności politycznej oraz gwałtownego wzrostu zakażeń COVID-19”.
play_arrow

czytaj więcej

Pobożność maryjna w Ekwadorze

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to święto obchodzone na całym świecie. To jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim.
play_arrow

czytaj więcej

100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Cud nad Wisłą spoiwem dla kolejnych pokoleń Polaków

100 lat temu miała miejsce przełomowa kampania wojny polsko-rosyjskiej z lat 1919-1921. Bitwa Warszawska (13-25 sierpnia 1920 r.) była wielkim zwycięstwem Wojska Polskiego, które tocząc ciężkie walki powstrzymało i ostatecznie zmusiło do szybkiego odwrotu oddziały Robotniczo-Chłopskiej Armii Czerwonej. 

czytaj więcej

Matka Boża Pomyślności z Quito i maryjność Ekwadorczyków oraz Polaków

W czasie pandemii ludzie wierzący szukają pocieszenia i wsparcia w Kościele. Na całym świecie wierni mogli się spotkać z ograniczeniami w korzystaniu z życia sakramentalnego, ale nie musi oznaczać to osłabienia więzi z Bogiem i Maryją. Czasami dzieje się wręcz przeciwnie, wiara daje ludziom się do pokonywania trudności.
play_arrow

czytaj więcej

Hejt w internecie

Kampania wyborcza pokazała, ile przy okazji promowania poszczególnych kandydatów pojawia się hejtu w Internecie i innych miejscach. Dostęp do tych treści mają zarówno dorośli jak i dzieci. 
play_arrow

czytaj więcej

Z czego wynika hejt?

Ostatnia kampania wyborcza pokazała jak ogromną bronią jest hejt i jak wiele zła on wyrządza. Pozostają pokrzywdzone osoby i ból, który nie mija szybko. W audycji zastanowimy się czym jest hejt? Czy to nowe imię nienawiści? Jakie są jej przejawy? Z czego wynika hejt?
play_arrow

czytaj więcej

Franciszkanie konwentualni w Ekwadorze

Polscy misjonarze rozsiani są po całym świecie. Są także w Ekwadorze.
play_arrow

czytaj więcej

Ewangelizacja Amazonii

18 V obchodziliśmy 5 rocznicę wydania pierwszej ekologicznej encykliki „Laudato si” Papieża Franciszka poświęconej ochronie Stworzenia, a ten rok jest rokiem poświeconym encyklice.
play_arrow

czytaj więcej

Section21