Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Maj miesiąc maryjny

Maj, to miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. W tych dniach, w kościołach, kaplicach i przydrożnych figurkach codziennie odbywają się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.
play_arrow

czytaj więcej

Kierujmy się miłością na drodze

Na początku audycji „Kościół nasz powszedni” powiemy o tym że w niedziele przypada XV Niedziela Modlitw za Kierowców. To dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach i wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Będzie przebiegała pod od hasłem "Kierujmy się miłością na drodze".
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Biblijna

Niedziela Biblijna to okazja do zadania pytań o stosunek do wiary i lektury Pisma Świętego. W jaki sposób można od teorii przejść do praktyki "życia Słowem Bożym"?
play_arrow

czytaj więcej

Miłosierdzie na Madagaskarze

Niedziela Miłosierdzia Bożego do doskonały moment, żeby pokazać jak wygada miłosierdzie w praktyce.
play_arrow

czytaj więcej

100 – lecie śmierci o. Wenantego Katarzyńca

W środę 31 marca mija 100. rocznica śmierci o. Wenantego Katarzyńca. Tego dnia franciszkanie inaugurują Rok Czcigodnego Sługi Bożego. Obchody rozpoczną się przy grobie kandydata na ołtarze w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.
play_arrow

czytaj więcej

Silne kobiety w Biblii

W związku z obchodzonym niedawno Dniem Kobiet kobiety w audycji powiemy o kobietach które odegrały istotną rolę w historii Izraela i wpisały się w biblijny przekaz Objawienia. Każda z nich ma odmienną historię i doświadczenia, ale każda odsłania ważne problemy kobiet współczesnych i niesie Boże przesłanie.
play_arrow

czytaj więcej

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce modli się i wspiera finansowo misje. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
play_arrow

czytaj więcej

"Powraca, jako znak czasów, obraz kościoła pustego". Proboszcz parafii św. Krzyża w Warszawie o pandemii

- Pandemie były już wcześniej doświadczeniem Kościoła, ale pierwszy raz dotyka to nas - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Zygmunt Robert Berdychowski, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Warszawie.
play_arrow

czytaj więcej

Małżeństwo szczepionką na trudne czasy

Kampania społeczna „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” jest innowacyjnym w Polsce projektem promującym szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Obecnie Tydzień Małżeństwa działa już w 27 krajach na 4 kontynentach. Nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, ludzi mediów i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw.
play_arrow

czytaj więcej

Section21