Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Dlaczego wierzę w Kościół?

Katolicka Agencja Informacyjna zorganizowała debatę: „Dlaczego wierzę w Kościół?”. Uczestnicy debaty starali się odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto jest wierzyć w Kościół, pomimo zjawisk kryzysowych, galopującej sekularyzacji i gwałtownych zmian kulturowych? Co sam Kościół powinien zrobić, aby być wiarygodnym w dzisiejszym świecie?
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W przedostatnią niedzielę listopada będziemy obchodzili Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz akcję Ratujemy życie – misyjny ambulans. To okazja żeby powiedzieć o bezpieczeństwie na drogach, cierpieniu ludzi, którzy są ofiarami wypadków drogowych i rodzin, którzy cierpią po stracie najbliższych. To także czas aby otworzyć serce na pomoc dla tych, którzy nie mogą liczyć na skuteczną pomoc państwa w biednych krajach misyjnych i korzystają z pomocy misjonarzy, którzy prowadzą szpitale i przychodnie.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Ubogich

Audycji poświęcona bieżącym wydarzeniom Kościoła Powszechnego – m.in. Światowemu Dniu Ubogich.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie abp Felińskiego

1 XI obchodziliśmy wspomnienie 200 rocznicy urodzin Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. W audycji przybliżymy postać  Abp Zygmunt Szczęsny Feliński, który posiadał dalekowzroczną wizję przyszłości, nie lekceważył bieżącej sytuacji, potrafił powiedzieć rodakom rzeczy trudne, nie obnosząc się ze swoją wyższością moralną. Jego przesłanie życia jest wciąż aktualne.
play_arrow

czytaj więcej

Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich im. Abrahama Joshuy Heschela

Rozmowa o powołanym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich im. Abrahama Joshuy Heschela. Głównym zadaniem nowej instytucji jest przede wszystkim dowartościowanie dialog między Kościołem katolickim a judaizmem.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Misyjny

23 X to Światowy Dzień Misyjnym, który będzie przebiegać pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. W audycji opowiemy o pracy Zakonu Posługujących Chorym czyli Ojców Kamilianów na Madagaskarze. Przybliżymy realia życia, powiemy jak wygląda praca kapelana w malgaskim szpitalu i w jaki sposób można wspomóc misjonarzy.
play_arrow

czytaj więcej

Obrady Episkopatu Polski w Kamieniu Śląskim

Podsumowanie bieżących wydarzeń Kościoła w Polsce - obrady  Episkopatu Polski w Kamieniu Śląskim.  Wydarzenia związane w rocznicą soboru Watykańskiego II.
play_arrow

czytaj więcej

Jak zadbać o komunikację?

W Warszawie odbyły się Targi Wydawców Katolickich. Wśród licznie przybyłych autorów książek był o. Piotr Kwiatek. W „Kościół nasz powszedni” porozmawiamy o komunikacji z drugim człowiekiem ale także z Bogiem. Umiejętność konieczna, wręcz niezbędna do codziennego funkcjonowania a czasami zaniedbywana. Podpowiemy jak zadbać o komunikację  i co może nam pomóc w porozumieniu się.
play_arrow

czytaj więcej

Kolejny etap Synodu o synodalności

W Kościele trwa kolejny etap Synodu o synodalności, a cały proces dyskusji w skali świata będzie realizowany także w roku 2023. Nie milkną także debaty podsumowujące ankiety synodalne - nie tylko w diecezjach, ale i poszczególnych wspólnotach. Co wynika z dotychczasowych prac synodu i jakie należy wyciągnąć wnioski? Na rozmowę o synodzie zaprasza Przemysław Goławski.
play_arrow

czytaj więcej

Section21