Section00

Audycje | KOŚCIÓŁ NASZ POWSZEDNI

Ostatnie audycje
Redakcja Programów Katolickich Kościół nasz powszedni
Section05

Leon XIV – papież jutra?

Czy Kościół potrzebuje nowego początku? Czy możliwy jest papież, który połączy odwagę proroka z pokorą ucznia Chrystusa? W audycji rozmawiamy o niezwykłej publikacji wydawnictwa Biały Kruk – „Leon XIV. Biografia ilustrowana”. Premiera książki miała miejsce 18 czerwca, trochę ponad miesiąc od wyboru kard Roberta Prevosta na nowego papieża.

czytaj więcej

Kiedy obchodzony jest Dzień Męża i Żony?

Kiedy obchodzony jest Dzień Męża i Żony i po co? Jak zostać Rycerzem Kolumba? Dowiedzą się państwo słuchając audycji Kościół nasz powszedni w PR24. Zaprasza Agnieszka Kozłowska Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Zdrowie psychiczne młodzieży, a zapaść demograficzna Polski. Czy jesteśmy bezradni?

Stan zdrowia psychicznego młodzieży oraz zapaść demograficzna Polski to pilne i poważne wyzwania. Wymagają działań tu i teraz. W czerwcu w Senacie RP spotkali się ci, którzy od lat działają u podstaw. Konferencja „MŁODZIEŻ – PROFILAKTYKA – RODZINA”, zorganizowana przez Komisję Rodziny i Komisję Zdrowia Senatu RP we współpracy z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN), była próbą znalezienia wspólnej, szerokiej odpowiedzi na zły stan kondycji psychicznej polskiej młodzieży, wśród której pragnienia związane z dzietnością sukcesywnie maleją.
play_arrow

czytaj więcej

Wakacje z Caritas

Caritas Polska organizuje blisko 100 turnusów letniego wypoczynku, zapewniając dzieciom niezapomniane chwile radości, edukacji i wytchnienia, kładąc nacisk na rozwój ich zainteresowań, a także poznawanie uroków naszego kraju. 19 tys. dzieci weźmie udział w tegorocznej Wakacyjnej Akcji Caritas.
play_arrow

czytaj więcej

Wspomnienie Świętych Apostołów Piotra i Pawła

29 czerwca to dzień wspomnienia Świętych Apostołów Piotra i Pawła, jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim, szczególnie ważne dla kapłanów. Święty Piotr - pierwszy papież, święty Paweł - wielki ewangelizator narodów. Dlaczego wspominani są razem i jakie przesłanie mają dla nas dzisiaj? W audycji powiemy także o priorytetach obecnego pontyfikatu.
play_arrow

czytaj więcej

Jaką uczelnię wybrać w dobie cyfryzacji?

Koniec czerwca to czas egzaminów na wyższych uczelniach, ale to także moment decyzji przed jaką staje wielu młodych ludzi - jaką uczelnię wybrać w dobie cyfryzacji?
play_arrow

czytaj więcej

Czy święty może odnaleźć rzeczy zagubione?

13 VI wspominamy św. Antoniego z Padwy, jednego z bardziej popularnych świętych i to nie tylko w Polsce. Bo czy choć raz nie prosiliśmy o pomoc św. Antoniego gdy zgubiliśmy klucze, czy inną ważną dla nas w danym momencie rzecz? Gdy ludzkie możliwości zawodzą zwracamy się o wsparcie z góry. Może stamtąd lepiej widać? Antoni za swego ziemskiego życia zasłynął jako wybitny kaznodzieja i teolog zajmujący się kwestiami moralnymi, dlatego teraz również w tych intencjach można go prosić o wstawiennictwo.
play_arrow

czytaj więcej

Czy współczesny świat potrzebuje aktualizacji: Laudato Si?

W czasach określonych przez papieża Franciszka jako "trzecia wojna światowa w kawałkach" w czasach, które nowy papież Leon XIV widzi jako nową “rewolucję przemysłową w dziedzinie sztucznej inteligencji, stanowiącą nowe wyzwania dla obrony ludzkiej godności, sprawiedliwości i pracy" warto  powrócić do encykliki Laudato si, która może być  proroczą odpowiedzią na wyzwania, które przewidział  papież Franciszek, czyli niszczenie środowiska – zewnętrznego i wewnętrznego (duchowego) przez chciwość i niekontrolowaną technologię.
play_arrow

czytaj więcej

Kościół wobec AI

Opowiemy o watykańskim dokumencie nt. sztucznej inteligencji „Antiqua et nova”, który został została przygotowany przez Dykasterie Nauki Wiary oraz Kultury i Edukacji Stolicy Apostolskiej.
play_arrow

czytaj więcej

Section21