Redakcja Programów Katolickich

Polska „Kołyska Życia” w Ekwadorze

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 07:00
Dlaczego polska? I dlaczego kołyska? Polska, bo otworzyły ją polskie Siostry Benedyktynki Misjonarki, które pracują w Santo Domingo de los Colorados w Ekwadorze. A dlaczego kołyska? W Polsce powiedzielibyśmy „Okno Życia”, ale w tamtejszej, ekwadorskiej kulturze nazywa się ono „Kołyska Życia” (Cuna de la Vida).
Audio
Ekwador
EkwadorFoto: ss/nrpk

Otworzyły ja Siostry Benedyktynki 10 XII 2019 roku i jest to pierwsze „Okno Życia” w Ekwadorze i w całej Ameryce Południowej!!! Powstało przy Domu dziecka, który prowadzą Siostry.
W Ekwadorze dość często zdarzają się porzucenia noworodków i niemowląt, zwłaszcza przez ubogie, młode matki. W mediach pojawiają się informacje o porzuceniu dziecka. Niektórym dzieciom udaje się przeżyć, pozostałe giną. Zdarzają się bulwersujące przypadki, np. 2 września matka zostawiła trzydniową dziewczynkę, kładąc ją do porzuconego pudełka na ruchliwej ulicy. Ktoś przez przypadek tam zajrzał i zobaczył dziecko. Policjanci bali się je dotknąć, bo sądzili, że już nie żyje. Pomoc jednak nadeszła w porę i dziecko ocalało. I trafiło do sierocińca, który prowadzą siostry benedyktynki. Dostała na imię Sofia (Zosia) i rozwija się dobrze.
To tylko jedna historia. O innych opowiedzą Siostry Benedyktynki Misjonarki: S. Karmela Pilarska i s. Eliza Olejnik.


***

Tytuł audycji: "Ślady na piasku"

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 20.03.2020 r.

Godzina emisji: 23:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak