Redakcja Programów Katolickich

Jubileuszowy Rok św. Jakuba w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 07:00
Otwarcie Świętych Drzwi, tzw. Drzwi Przebaczenia, w katedrze w Santiago de Compostela zainaugurowało 1 stycznia kolejny, 120 Rok św. Jakuba. Jubileuszowy Rok Święty ogłasza się w Santiago de Compostella we wszystkich latach, w których święto Apostoła Jakuba - 25 lipca - przypada w niedzielę.
Audio
Droga św. Jakuba
Droga św. JakubaFoto: Gena Melendrez/Shutterstock.com

Camino de Santiago – Droga św. Jakuba jest najbardziej znanym szlakiem pielgrzymkowym na świecie. Jest to szlak pod każdym względem wyjątkowy, określany mianem „najpiękniejszej drogi świata”, „głównym traktem Europy”, „drogi życia”, „drogi wiary” oraz „drogi nawrócenia i pokory”.

Obecnie Camino de Santiago jest najdłuższym, oznakowanym szlakiem pielgrzymkowym, a zarazem najdłuższym szlakiem tematycznym i kulturowym w Polsce. Od kilkunastu  lat w Polsce, obserwuje się stale rosnące zainteresowanie średniowiecznym szlakiem pątniczym prowadzącym do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Patrząc na ilość szlaków św. Jakuba, sanktuariów czy kościołów pod wezwaniem Apostoła i ruch pielgrzymkowy związany z tymi miejscami  można powiedzieć, że Polska jest pewnym fenomenem w skali Europy.

Do opowieści o pielgrzymowaniu polskimi Camino i różnych środowiskach związanych z drogami św. Jakuba zaprasza Sylwia Sułkowska.


***

Tytuł audycji: "Ślady na piasku"

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Godzina emisji: 23:30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak