Redakcja Programów Katolickich

Czy druh Wicek jest wzorem dla współczesnej młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2022 12:00
23 lutego obchodziliśmy wspomnienie bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego  i rozpoczęły się obchody 20. rocznicy obrania za patrona harcerzy.
Audio
Harcerze
Harcerze Foto: AndrzejRembowski/Pixabay

Podczas nabożeństwa czerwcowego w Toruniu w 1999 roku, Jan Paweł II nazwał go „heroicznym świadkiem miłości pasterskiej”. Do ostatnich swoich dni pozostał kapłanem-harcerzem. 22 lutego 2003 r. , w Dniu Myśli Braterskiej w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie, przedstawiciele harcerstwa z kraju i zza granicy odebrali dokumenty, mocą których, błogosławiony ks. Stefan Wincenty Frelichowski został uznany patronem  polskich harcerzy.

Harcerze rozpoczęli obchody roku jubileuszowego. Jak one będą przebiegały? Czy Druh Wicek jest wzorem dla współczesnej młodzieży?

Czy harcerstwo ciągle żyje tymi samymi ideałami, dla których powstało: braterstwo, samodoskonalenie i służba. Czym są dla młodzieży w obecnych czasach? Czy nadal są ważne i aktualne: Bóg, honor, Ojczyzna. W jaki sposób angażują się w pomoc uciekinierom z Ukrainy? O tym powiemy w audycji „Ślady na piasku”.

 

***

Tytuł audycji: "Ślady na piasku"

Prowadzący Sylwia Sułkowska

Godzina emisji: 23:30