Redakcja Programów Katolickich

Filozofia i religia

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 08:00
Alvin Plantinga to dzisiaj w kręgu anglosaskim jeden z najbardziej wpływowych filozofów zajmujących się problematyką Boga i religii.
Audio
  • Ks. dr hab. Jacek Grzybowski o filozofii Alvina Plantingi
Filozofia i religia
Foto: MSVG/Flickr, lic. CC

O jego filozoficznych poglądach oraz o jego dialogu prowadzonym z jednym z czołowych współczesnych ateistów – Danielem Dennettem - mówi w audycji ks. dr hab. Jacek Grzybowski – historyk filozofii (Na marginesie dwóch książek: Tomasz Szarek, Alvin Plantinga i spory o istnienie Boga oraz Alvin Plantinga Daniel Dennett Nauka i religia. Czy można je pogodzić?).

Zaprasza Jan Pniewski

Niedziela, 23 sierpnia, godz. 6.00

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
kostrzewak2015-08-23 07:41 Zgłoś
Jak można przekonać człowieka myślącego inaczej, jeśli się nie pozna jego zdania, jeśli nie będzie "odpowiednie"? "Odpowiednie" to dla większości "wierzących" "nie odbiegające od normy" czyli "takie samo".. Dlatego kościół ma kłopoty- bo nie słucha (co nie znaczy że "słuchać to to samo co "być posłusznym"), tylko gada, a jeśli chodzi o drugą stronę to najwyżej 'pozwala się wygadać"- to jeszcze nie znaczy "słuchać"..
kostrzewak2015-08-23 07:34 Zgłoś
Kto to jest "ateista"? I czy w ogóle istnieje coś takiego jak bycie obiektywnym? Czy nie we wszystko "wierzymy" zamiast "wiedzieć"?