X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Uciec z krainy zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 10:00
To swoiste zaproszenie do wędrówki po historii kultury europejskiej. W trakcie podróży przez wieki autor stara się ukazać te rozumienia i intelektualne wybory, które ukształtowały nasze dzisiaj oraz te, które mogą stać się inspiracją na jutro.
Audio
Uciec z krainy zapomnienia
Foto: just4you/sxc.hu/cc

Historia filozofii nie jest cmentarzem idei, nie jest również szacownym muzeum, w którym można obejrzeć anachroniczne i nikomu już niepotrzebne koncepty. To raczej skarbiec, o którym nasza współczesna kultura, nastawiona na nowość coraz częściej zapomina.

W audycji Lumen zapraszamy na rozmowę z ks. dr. hab. Jackiem Grzybowskim o książce jego autorstwa p.t.: "Uciec z krainy zapomnienia". Jak tłumaczył autor, tytuł książki nawiązuje do Homeryckiej krainy Lotofagów. - W książce chciałem pokazać jak bardzo możemy być ubodzy, jeśli zgodzimy się na koncepcję zapomnienia o tym, skąd przybywamy i dokąd idziemy - żyjąc jedynie stanem teraźniejszości. Żyjemy w kulturze, która w sposób nieprawdopodobny akcentuje teraźniejszość. To, co dawne zostało zapomniane, to co przyszłe jeszcze nie nadeszło – powiedział ks. Jacek Grzybowski.


***

Tytuł audycji:  "Lumen"

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 11.09.2016 r.

Godzina emisji: 06:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak