X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Po co Kościół?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 08:00
Nie tylko skandale, ale także szara i pełna skaz rzeczywistość nieustannie wystawia na próbę codzienność chrześcijan wierzących w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Pogłębioną refleksję na ten temat w kontekście problemów z jego wiarygodnością proponuje ks. Grzegorz Strzelczyk w książce "Po co Kościół", o której mówił w audycji Zbigniew Nosowski red. naczelny kwartalnika Wieź.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com / CC0

Jeden z najbardziej znanych przedstawicieli katolickiego modernizmu ks. Alfred Loisy, miał niegdyś powiedzieć, że Chrystus zwiastował nadejście Królestwa Bożego, a tymczasem nastał Kościół... To wyraz głębokiego rozczarowania Kościołem, które dzisiaj podziela coraz większa liczba ludzi.

Jak zaznaczył Zbigniew Nosowski, początkowo ks. Grzegorz Strzelczyk nie chciał się zgodzić na publikację, książki składającej się z serii artykułów, które wcześniej się już ukazały. – Przekonywaliśmy jednak, że wiele spraw dotyczących celów istnienia Kościoła i tego w jaki sposób należy go urzeczywistniać wymagają wyjaśnienia - tłumaczył gość audycji. - Sposób uprawiania teologii przez ks. Grzegorza Strzelczyka, jest nam teraz niesłychanie potrzebny, ważny i ciekawy w dzisiejszej Polsce, a w dodoatku książka opiera się o bardzo wnikliwe, a jednocześnie bardzo zrozumiałe teksty.

***

Tytuł audycji: Lumen

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 10.06.2018 r.

Godzina emisji:  07:30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak