Redakcja Programów Katolickich

Po co Kościół?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 08:00
Nie tylko skandale, ale także szara i pełna skaz rzeczywistość nieustannie wystawia na próbę codzienność chrześcijan wierzących w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Pogłębioną refleksję na ten temat w kontekście problemów z jego wiarygodnością proponuje ks. Grzegorz Strzelczyk w książce "Po co Kościół", o której mówił w audycji Zbigniew Nosowski red. naczelny kwartalnika Wieź.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com / CC0

Jeden z najbardziej znanych przedstawicieli katolickiego modernizmu ks. Alfred Loisy, miał niegdyś powiedzieć, że Chrystus zwiastował nadejście Królestwa Bożego, a tymczasem nastał Kościół... To wyraz głębokiego rozczarowania Kościołem, które dzisiaj podziela coraz większa liczba ludzi.

Jak zaznaczył Zbigniew Nosowski, początkowo ks. Grzegorz Strzelczyk nie chciał się zgodzić na publikację, książki składającej się z serii artykułów, które wcześniej się już ukazały. – Przekonywaliśmy jednak, że wiele spraw dotyczących celów istnienia Kościoła i tego w jaki sposób należy go urzeczywistniać wymagają wyjaśnienia - tłumaczył gość audycji. - Sposób uprawiania teologii przez ks. Grzegorza Strzelczyka, jest nam teraz niesłychanie potrzebny, ważny i ciekawy w dzisiejszej Polsce, a w dodoatku książka opiera się o bardzo wnikliwe, a jednocześnie bardzo zrozumiałe teksty.

***

Tytuł audycji: Lumen

Prowadzący: Jan Pniewski

Data emisji: 10.06.2018 r.

Godzina emisji:  07:30