X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 07:00
Audio
Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Warszawie.
Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Warszawie.Foto: Łukasz Kowalski/IAR

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia obchodzony jest w naszym kraju Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Obecnie w 97 krajach świata pracuje ponad 1900 misjonarzy i misjonarek z Polski. Wśród nich są także świeccy. Prowadzą oni pracę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i oświatową w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji, a nawet Oceanii i na Alasce. Misjonarze często też stają wobec konfliktów lokalnych, które przeradzają się w rzezie i rozboje, a nawet otwartą wojnę. Jak wygląda ich praca? Opowiedzą o tym misjonarze w studiu.

Uroczystość Objawienia Pańskiego to także święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci i zakończenie akcji Kolędników Misyjnych. Te środowiska będą zaangażowani w orszak Trzech Króli. Audycja będzie okazja do zaproszenia na to wydarzenie.

Jeszcze 5 miliardów ludzi na świecie nie zna Chrystusa i nie doświadcza radości, jaką daje wiara. Misjonarze w sposób bardzo konkretny docierają do tych ludzi, ale do włączenia się w ewangelizację zostaliśmy wezwani wszyscy przez fakt chrztu. Opowiemy o tym jak to robić?

 

***

Tytuł audycji: "W dobrych zawodach"

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 4.01.2020 r.

Godzina emisji:  8:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak