Redakcja Programów Katolickich

Jak rozumiemy dziś pokój?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 17:00
Światowy Dzień Pokoju ustanowił św. Paweł VI listem z 8 grudnia 1967 r., skierowanym do wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko katolików. Papież zaproponował, aby na całym świecie początek nowego roku kalendarzowego uczczono jako Dzień Pokoju: "Pragnęlibyśmy, by na początku rachuby kalendarzowej, która mierzy i opisuje wędrówkę życia ludzkiego w czasie, obchody te powtarzały się co roku jako życzenie i obietnica, że pokój ze swą słuszną i dobroczynną równowagą będzie panował nad rozwojem nadchodzących dziejów”.
Audio
Biały gołąb
Biały gołąbFoto: shutterstock.com

1 stycznia Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Pokoju. Na tę okazję co roku papież przygotowuje okolicznościowe orędzie.

Poprzez rozmowy z Polakami mieszkającymi w Paryżu pokażę czym jest pokój i jak rozumieją go mieszkańcy Francji. Razem z moimi rozmówcami będę chciała zastanowić się jak zachować pokój w życiu społecznym i politycznym? Jakie środowiska mają wpływ na zachowanie równowagi i spokoju społecznego? Jak sobie radzić z uchodźcami i emigrantami, którzy nie chcą się dostosować do norm panujących we Francji? Jakie jest oczekiwanie wobec Kościoła Katolickiego we Francji w kwestii pokoju?


 

***

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 1.01.2020 r.

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak