Redakcja Programów Katolickich

Kolędnicy Misyjni

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 17:00
W uroczystość Trzech Króli mali misjonarze z Papieskiego Dzieła Misyjnego świętują Misyjny Dzień Dzieci. To ich patronalne święto obchodzone jest w katolickich parafiach na całym świecie.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Światowy Dzień Misyjny Dzieci ustanowił w roku 1950 papież Pius XII. Wybrał dla niego uroczystość Objawienia Pańskiego lub najbliższą niedzielę po święcie Trzech Króli. W Polsce po raz pierwszy dzieci świętowały go w 1984 r.
Misyjny Dzień Dzieci wiąże się również z akcją Kolędników Misyjnych.
Jak co roku w święta Bożego Narodzenia, mali kolędnicy misyjni będą opowiadać o sytuacji swoich rówieśników w krajach misyjnych. Kolędując w swoich rodzinnych parafiach opowiadają o trudnej sytuacji dzieci z krajów misyjnych. Każdego roku dzieci z PDMD podejmują trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii.
W tym roku polscy kolędnicy misyjni będą głosić Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Przypomną mieszkańcom swoich parafii, że są „ukochani i posłani”. „Mali misjonarze” poproszą ich również o zaangażowanie w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz zwrócą uwagę na potrzebę troski o lasy i przyrodę.
Przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych ma przede wszystkim wymiar duszpasterski. Integruje wspólnotę parafialną, a budząc w wiernych ducha misyjnego, przyczynia się do ożywienia wiary i chrześcijańskiej miłości.
Akcja Kolędników Misyjnych, która w większości polskich parafii 6 stycznia w Święto Trzech Króli ma swoje uroczyste zakończenie i podsumowanie. Kolędnicy misyjni mogą jednak nawiedzić nasze domy jeszcze po 6 stycznia.


 

***

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 6.01.2020 r.

Godzina emisji: 10.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak