Redakcja Programów Katolickich

Ekwador – Obrona życia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 17:00
Zbliża się Narodowy Dzień Życia, który obchodzili będziemy 24 III i Dzień Świętości Życia, który jest w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To dobry moment, aby w czasie kiedy myślimy o korona wirusie i co za tym idzie o swoim życiu i zdrowiu, zastanowić się nad tym, co w naszym życiu jest ważne i jakie wartości są dla nas niezaprzeczalne.
Audio
Ekwador
EkwadorFoto: NRPK/SS

W audycji chce pokazać w jaki sposób Polacy mają swój udział w propagowaniu wartości życia czy wręcz jak walczą o obronę  życia w Ekwadorze.

W lutym tego roku wraz z Fundacja Róże Maryi byłam w Ekwadorze. W czasie pobytu w Santo Domingo odwiedziłam tez ks. Leona Juchniewicza, który jest misjonarzem fidei donum z diecezji elbląskiej i na misjach pracuje już 33 lata. Jest proboszczem w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w centrum Santo Domingo, kanclerzem Kurii Biskupiej, a także dyrektorem szkoły im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Odpowiada także za peregrynację kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po Ekwadorze – czyli pielgrzymkę Matki Bożej Częstochowskiej w ramach programu „Od Oceanu do Oceanu”, której celem jest obrona życia i rodziny.

Ks. Leon Juchniewicz opowie o peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i o tym, co wydarzyło się pod ekwadorskim Parlamentem 17 IX 2019 roku.

 

***

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 16.03.2020 r.

Godzina emisji: 00.00