Redakcja Programów Katolickich

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Akcja „Ratujemy życie – misyjny ambulans”

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 23:59
Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych to święto ustanowione przez ONZ w 2005 roku na trzecią niedzielę listopada. Przy okazji tego dnia, warto wspomnieć, że już w teraz MIVA Polska zaprasza do udziału w akcji „Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans”.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: simonekash/Shutterstock

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych to święto ustanowione przez ONZ w 2005 roku na trzecią niedzielę listopada.
Ten specjalny Dzień Pamięci ma odpowiedzieć na wielką potrzebę ofiar wypadków drogowych w celu publicznego uznania ich strat i cierpień. Stało się również ważnym narzędziem dla rządów i tych, którzy pracują, aby zapobiegać wypadkom lub reagować na następstwa, ponieważ oferuje możliwość wykazania ogromnej skali i wpływu ofiar śmiertelnych i obrażeń na drodze oraz pilną potrzebę podjęcia działań.

Przy okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych  MIVA Polska w listopadzie zaprasza do udziału w akcji „Ratujemy Życie – Misyjny Ambulans”. Organizowana jest ona od 2012 roku. Głównym jej celem jest wsparcie dla misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia poprzez wyposażenie ich w niezbędne środki lokomocji: ambulanse, a także w motocykle. Służą one ratowaniu życia ludzkiego oraz prowadzeniu działalności na rzecz ochrony zdrowia. Dzięki nim chorzy, niepełnosprawni i starsi, matki ciężarne i noworodki oraz ofiary wypadków, mogą otrzymać znaleźć konieczną pomoc.

Autor - Sylwia Sułkowska