X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

*

Zakończył się świąteczny konkurs Polskiego Radia Dzieciom dla rodzin, szkół i przedszkoli.
Dziękujemy za wszystkie wspaniałe prace. Przesłaliście nam ich bardzo dużo i fantastycznie było je wszystkie przeczytać.
Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się w niedzielę, o godzinie 17.00 w audycji „Kulturoteka” na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Kliknij tu, aby zobaczyć listę laureatów konkursu "Gwiazdkopisanie".
O nas
O konkursie
Regulamin
Nagrodzone prace
Ambasadorzy
O nas
Polskie Radio Dzieciom - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców.
Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych.
Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy.
Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.
Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację. Więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych można znaleźć na stronie internetowej
https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom i profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/radiodzieciom/
O konkursie
„Gwiazdkopisanie” to świąteczny konkurs Polskiego Radia Dzieciom ogłoszony po to, by przywołać zimowe wspomnienia, zanim jeszcze zaczną się święta. Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo fantastycznie napisanych prac. Te najpiękniejsze z nich nagrodzimy i opublikujemy w formie książki elektronicznej. W okresie świątecznym będziemy je także czytać na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Już niebawem do laureatów konkursu, wyślemy wspaniałe nagrody w postaci Nintendo, radioodbiorników DAB + i zestawów gier planszowych. Dziękujemy za Wasze gwiazdkopisanie!
Nagrodzone prace
Prezentujemy Państwu trzy pierwsze miejsca osób nagrodzonych w konkursie "Gwiazdkopisanie", a także prace wszystkich wyróżnionych laureatów. Jeszcze raz dziękujemy za tak liczny udział, za wszystkie nadesłane opowieści. Życzymy przyjemnej lektury!
Ambasadorzy
Justyna
Bednarek
Z wykształcenia romanistka, wieloletnia redaktorka w kolorowych pismach kobiecych. W roku 2015 ukazały się jej Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (nominowane do nagrody IBBY i nagrodzone w konkursie Przecinek i Kropka oraz wyróżnione Warszawską Nagrodą Literacką). Rok później – Pięć sprytnych kun.
Ta książka również przyniosła jej nominację do nagrody IBBY, nominację otrzymał również opublikowany w kolejnym roku Pan Kardan i przygoda z vetustasem, który w tym roku został uhonorowany nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego. Parę miesięcy temu Justyna Bednarek wydała dwie książeczki dla przedszkolaków o Dusi i Psinku - Świnku oraz opowieść o sympatycznej czarownicy pt. Babcocha - w chwili, gdy powstaje ta notka, książka jest nominowana do nagrody IBBY (wyniku jeszcze nie znamy). Jej opowiadania z serii Czytam sobie: Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii, Pora na pomidora, Opowieści spod podłogi i inne, cieszą sięsympatią dzieciaków. Natomiast dorosłym spodobały się powieści z serii Ogród Zuzanny, którą napisała wspólnie z Jagną Kaczanowską.
Pisarka mieszka na warszawskich Bielanach, a dom dzieli z dziećmi, psami, kurami, myszoskoczkami.
Martyna Chuderska
Dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom. Z radiem związana od siedmiu lat. Jurorka konkursów dla dzieci i młodzieży, zarówno literackich jak i wokalnych. Zakochana w teatrze, zaczytana w literaturze dziecięcej. Wielbicielka Piotrusia Pana i twórczości Astrid Lindgren. Uważa, że doba jest zdecydowanie za krótka, bo gdyby było inaczej, mogłoby być tak jak w Dolinie Muminków: "Można leżeć na moście i patrzeć, jak przepływa pod nim woda. Albo biegać i brodzić w czerwonych botach po mokradłach. Albo zwinąć się w kłębek i przysłuchiwać się, jak deszcz pada na dach. Bardzo jest łatwo miło spędzać czas" - tylko trzeba go znaleźć.
Grzegorz Kasdepke
Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk“. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba“, “Tylko bez całowania“ , „A ja nie chcę być księżniczką", „Mity dla dzieci", „Potworak i inne kosmiczne opowieści“). Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko“ otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela“ uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki „Co to znaczy..." oraz „Bon czy ton"). Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom" uznała jego kryminał „Detektyw Pozytywka“ za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci ostatniej dekady. Ponadto zarówno „Detektyw Pozytywka“ jak i „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko“ zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka „Horror, czyli skąd się biorą dzieci“ znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha - za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”. Współpracuje z wydawnictwami: Literatura, Nasza Księgarnia, Egmont, Dwie Siostry, Adamada, Tamaryn i Agora.
Gwiazdkopisanie