X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section00

I KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Radio_dzieciom_wektor_bartek

nagraj

płytę

z polskim

radiem

dzieciom

Marzysz, żeby stanąć na scenie, uwielbiasz śpiewać lub recytować wiersze?
Zawsze chciałeś nagrać swoją płytę?
Zaprezentuj się na Dziecięcej Scenie Muzycznej
Polskiego Radia Dzieciom i spełnij marzenia!

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do udziału w I Konkursie Dziecięcych Talentów.
Utwory zgłoszone do konkursu oceni jury w składzie:
Natalia Kukulska, Daria Druzgała, Marcin Kusy, Szymon Radzimierski.

o nas

Polskie Radio Dzieciom - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację. Więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl i profilu na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/

o konkursie

„I Konkurs Dziecięcych Talentów” Polskiego Radia Dzieciom, to inicjatywa mająca na celu odkrywanie i promocję utalentowanych słuchaczy. Zadaniem konkursowym jest zaśpiewanie dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowanie wiersza.
Konkurs kierowany jest do dzieci, które nie ukończyły 13 roku życia, uwielbiają śpiewać, recytować i chcą zaprezentować swój talent szerszej publiczności.

Można zaprezentować utwór (piosenkę lub wiersz) w języku polskim. Chcielibyśmy także poznać dziecięce piosenki popularne poza granicami Polski. Można zgłosić utwór do kategorii zagranicznej jeżeli uczestnik pochodzi z rodziny dwujęzycznej (jeden z rodziców jest obcokrajowcem).

Konkurs odbywa się etapowo, a jego finałem będzie koncert laureatów i nagranie płyty.

Aby zgłosić się do Konkursu Dziecięcych Talentów, należy:
- wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy i załączyć plik audio z nagranym utworem
- lub załączyć plik video, wysyłając wiadomość na profilu Facebookowym Polskiego Radia Dzieciom: https://www.facebook.com/radiodzieciom

Szczegóły dotyczące zasad konkursowych i warunków uczestnictwa, znajdują się w regulaminie.

Pobierz regulamin

nie przegap

1 czerwca zakończył się I etap konkursu. Do Redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło ponad 600 zgłoszeń. Dzieci zaprezentowały swoje możliwości wokalne i recytatorskie.

***********

UWAGA: INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZESŁUCHAŃ NA ŻYWO:

- Repertuar prezentowany podczas przesłuchań na żywo pozostaje ten sam, który uczestnicy zaprezentowali w I etapie konkursu.
- 17 czerwca od godz. 10.00 do 12.00 - I tura przesłuchań (lista do wglądu w załączniku poniżej)
- 17 czerwca od godz. 15.30 do 18.00 - II tura przesłuchań (lista do wglądu w załączniku poniżej)
- Informacja dla osób zakwalifikowanych w kategorii Piosenka polska i Dziecięca piosenka zagraniczna: Podkłady muzyczne (ścieżka dźwiękowa) do wykonywanych utworów należy przesłać na adres konkurstalentow@polskieradio.pl, w formacie MP3 do piątku, 14 czerwca, do godz. 21:00. - Uczestnicy będą wchodzić do studia grupami (w załączniku poniżej). Członkowie grup proszone są o przybycie do Polskiego Radia S.A. pół godziny przed planowaną godziną wejścia do studia.

***********

17 czerwca - odbędą się przesłuchania na żywo. Od godziny 10.00 w siedzibie Polskiego Radia przy Al. Niepodległości 77/85 w Warszawie, odbędą się przesłuchania z udziałem jury.

Zobacz listę osób zakwalifikowanych do
II etapu konkursu
Formularz zgłoszeniowy

Natalia

Kukulska

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat, a jej dziecięcy dorobek fonograficzny sprzedał się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach”, nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ostatnie wydawnictwo artystki to album „Halo tu Ziemia”. Wokalistka nie boi się nowych wyzwań – zagrała główne role w musicalach – m.in. „Miss Saigon” i “Królewna Śnieżka”, a jej utwory można było usłyszeć w filmach fabularnych, produkcjach Disney'a: „Herkules” oraz “Elena z Avaloru”, czy bajkach: „Magiczny miecz", „Treflliki”, „Magiczna Zima Muminków”.

Daria

Druzgała

Pomysłodawczyni "1. Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom". Kiedyś sama marzyła żeby śpiewać na scenie. Stanęła w castingu do musicalu Metro i udało się. Tam poznała wokalistki, z którymi założyła zespół De su i nagrała przeboje "Życie cudem jest", "Kto wie" nucone w każde święta ;). Po latach wróciła do musicalu by odtwarzać główne role w musicalach "Koty " czy "Miss Sajgon". Zaczęła także pisać teksty piosenek i produkować dziecięce przeboje, a także prowadzić radiowe audycje dla dzieci. Dziś, jako szefowa Polskiego Radia Dzieciom, mocno trzyma kciuki za wszystkich uczestników konkursu.

Marcin

Kusy

Dziennikarz i szef muzyczny Radiowej Jedynki, wicedyrektor Programu I Polskiego Radia, a także prowadzący „Popołudnik” i gospodarz "Listy Przebojów” w Polskim Radiu Dzieciom. Na głos Marcina trzeba będzie solidnie zapracować, ponieważ ma duże doświadczenie w ocenianiu wykonawców. Był członkiem polskiej komisji podczas półfinału i finału Eurowizji 2016 w Sztokholmie, a także zasiadał w jury polskich preselekcji do Eurowizji junior. Marcin prowadził m.in. koncerty podczas trasy „Lata z Radiem” i koncert jubileuszowy Maryli Rodowicz podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Prywatnie lubi ludzi, muzykę, snowboard i placki ziemniaczane.

Szymon „Simon”

Radzimierski

Podróżnik, bloger, autor książek, aktor, mówca motywacyjny, ambasador i reporter National Geographic Kids. Odwiedził prawie 40 krajów świata. Relacje z wypraw zamieszcza na blogu planetkiwi.pl. Publikował w magazynie „Victor Junior” i portalach o tematyce podróżniczej. Od 2019 roku pisze reportaże w stałej rybryce Simon’s Corner w miesięczniku „National Geographic Kids”. Napisał dwie książki: „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo” oraz „Dziennik łowcy przygód. Etiopia. U stóp góry ognia”. Zagrał główną rolę w filmie „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”, a także znaczącą rolę dziecięcą w filmach „Kobiety Mafii” i „Kobiety Mafii 2”.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i gratulujemy Laureatom I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

W związku z wysokim poziomem zaprezentowanym przez Uczestników, organizator postanowił wyłonić większą liczbę Laureatów, niż pierwotnie zakładał.

Przypominamy, że w naszym konkursie nie ma przegranych, dlatego wszystkie dzieci które zaprezentowały się przed jurorami w drugim etapie konkursu, zapraszamy do udziału w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres: konkurstalentow@polskieradio.pl.

Jednocześnie informujemy, że będziemy się kontaktować indywidualnie ze wszystkimi finalistami. Poniżej lista Laureatów.

Konkurs Talentów
Section04