Section00

I KONKURS DZIECIĘCYCH TALENTÓW POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

2019

Radio_dzieciom_wektor_bartek

nagraj

płytę

z polskim

radiem

dzieciom

Marzysz, żeby stanąć na scenie, uwielbiasz śpiewać lub recytować wiersze?
Zawsze chciałeś nagrać swoją płytę?
Zaprezentuj się na Dziecięcej Scenie Muzycznej
Polskiego Radia Dzieciom i spełnij marzenia!

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do udziału w I Konkursie Dziecięcych Talentów.
Utwory zgłoszone do konkursu oceni jury w składzie:
Natalia Kukulska, Daria Druzgała, Marcin Kusy, Szymon Radzimierski.

o nas

Polskie Radio Dzieciom - całodobowy program radiowy skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców. Audycje kierowane do dzieci rozwijają wyobraźnię i budują kreatywność. Pasmo wieczorne kierowane jest do osób dorosłych i stanowi kompendium wiedzy w zakresie wychowania, nauki i sztuki.

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Wspierają charytatywne akcje oraz projekty, które niosą ze sobą wartość edukacyjną. Podejmują współpracę patronacką z wydawnictwami, teatrami, kinami. Patronatem medialnym obejmowane są również koncerty, wystawy i pokazy. Jednym z czołowych projektów Polskiego Radia Dzieciom jest współpraca z Placówkami Ambasadorskimi: przedszkolami i szkołami na terenie całego kraju.

Polskie Radio Dzieciom nadawane jest w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację. Więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych można znaleźć na stronie internetowej www.polskieradiodzieciom.pl i profilu na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/

o konkursie

„I Konkurs Dziecięcych Talentów” Polskiego Radia Dzieciom, to inicjatywa mająca na celu odkrywanie i promocję utalentowanych słuchaczy. Zadaniem konkursowym jest zaśpiewanie dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowanie wiersza.
Konkurs kierowany jest do dzieci, które nie ukończyły 13 roku życia, uwielbiają śpiewać, recytować i chcą zaprezentować swój talent szerszej publiczności.

Można zaprezentować utwór (piosenkę lub wiersz) w języku polskim. Chcielibyśmy także poznać dziecięce piosenki popularne poza granicami Polski. Można zgłosić utwór do kategorii zagranicznej jeżeli uczestnik pochodzi z rodziny dwujęzycznej (jeden z rodziców jest obcokrajowcem).

Konkurs odbywa się etapowo, a jego finałem będzie koncert laureatów i nagranie płyty.

Aby zgłosić się do Konkursu Dziecięcych Talentów, należy:
- wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy i załączyć plik audio z nagranym utworem
- lub załączyć plik video, wysyłając wiadomość na profilu Facebookowym Polskiego Radia Dzieciom: https://www.facebook.com/radiodzieciom

Szczegóły dotyczące zasad konkursowych i warunków uczestnictwa, znajdują się w regulaminie.

Pobierz regulamin

nie przegap

Za nami I Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Spośród blisko 700 zgłoszeń jury wybrało 28 laureatów. Laureaci I Konkursu wystąpili podczas uroczystego koncertu. Gościem specjalnym była Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. Wzięli także udział w nagraniu dwupłytowego albumu „Głosem Dziecka” vol.1.

23 listopada 2019 r. podczas koncertu „Głosem dziecka” młodzi artyści zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, wiersze lub piosenki, z którymi wystąpili podczas przesłuchań na żywo z jurorami konkursu: Natalią Kukulską, Szymonem Radzimierskim, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym.

Większość utworów stanowiła repertuar dziecięcy, choć znajdą się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i uczestnicy koncertu usłyszeli również dwie piosenki w kategorii zagranicznej: w języku ukraińskim i włoskim.
Z kolei w kategorii „wiersz” wyrecytowane zostały m.in. „Ptasie Radio” Juliana Tuwima, „Żuk”, „Mops” i „Na straganie” Jana Brzechwy, „Dziwna pasja” i „Żuraw” Agnieszki Frączek, czy też napisany specjalnie na potrzeby I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wiersz „Duszki” Katarzyny Vanevskiej. Wśród utworów znalazła się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z „Akademii Pana Kleksa” oraz książki „Mikołajek i inne chłopaki” René Gościnnego.

Wiosną 2020 roku ukaże się dwupłytowy album „GŁOSEM DZIECKA”. Album nagrano z laureatami I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Znajdzie się na nim 18 piosenek i 10 wierszy. Nagrania odbyły się w studiu S4 Polskiego Radia w Warszawie. Płyta wydana zostanie przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
3 kwietnia 2020 r. – to data ogłoszenia II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Start konkursu będzie częścią planu urodzinowego Polskiego Radia Dzieciom. Od 1-5 kwietnia 2020 r. stacja świętuje swoje 5. Urodziny!

Zobacz listę osób zakwalifikowanych do
II etapu konkursu
Formularz zgłoszeniowy

Natalia

Kukulska

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat, a jej dziecięcy dorobek fonograficzny sprzedał się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach”, nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ostatnie wydawnictwo artystki to album „Halo tu Ziemia”. Wokalistka nie boi się nowych wyzwań – zagrała główne role w musicalach – m.in. „Miss Saigon” i “Królewna Śnieżka”, a jej utwory można było usłyszeć w filmach fabularnych, produkcjach Disney'a: „Herkules” oraz “Elena z Avaloru”, czy bajkach: „Magiczny miecz", „Treflliki”, „Magiczna Zima Muminków”.

Daria

Druzgała

Pomysłodawczyni "1. Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom". Kiedyś sama marzyła żeby śpiewać na scenie. Stanęła w castingu do musicalu Metro i udało się. Tam poznała wokalistki, z którymi założyła zespół De su i nagrała przeboje "Życie cudem jest", "Kto wie" nucone w każde święta ;). Po latach wróciła do musicalu by odtwarzać główne role w musicalach "Koty " czy "Miss Sajgon". Zaczęła także pisać teksty piosenek i produkować dziecięce przeboje, a także prowadzić radiowe audycje dla dzieci. Dziś, jako szefowa Polskiego Radia Dzieciom, mocno trzyma kciuki za wszystkich uczestników konkursu.

Marcin

Kusy

Dziennikarz i szef muzyczny Radiowej Jedynki, wicedyrektor Programu I Polskiego Radia, a także prowadzący „Popołudnik” i gospodarz "Listy Przebojów” w Polskim Radiu Dzieciom. Na głos Marcina trzeba będzie solidnie zapracować, ponieważ ma duże doświadczenie w ocenianiu wykonawców. Był członkiem polskiej komisji podczas półfinału i finału Eurowizji 2016 w Sztokholmie, a także zasiadał w jury polskich preselekcji do Eurowizji junior. Marcin prowadził m.in. koncerty podczas trasy „Lata z Radiem” i koncert jubileuszowy Maryli Rodowicz podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Prywatnie lubi ludzi, muzykę, snowboard i placki ziemniaczane.

Szymon „Simon”

Radzimierski

Podróżnik, bloger, autor książek, aktor, mówca motywacyjny, ambasador i reporter National Geographic Kids. Odwiedził prawie 40 krajów świata. Relacje z wypraw zamieszcza na blogu planetkiwi.pl. Publikował w magazynie „Victor Junior” i portalach o tematyce podróżniczej. Od 2019 roku pisze reportaże w stałej rybryce Simon’s Corner w miesięczniku „National Geographic Kids”. Napisał dwie książki: „Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo” oraz „Dziennik łowcy przygód. Etiopia. U stóp góry ognia”. Zagrał główną rolę w filmie „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”, a także znaczącą rolę dziecięcą w filmach „Kobiety Mafii” i „Kobiety Mafii 2”.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom i gratulujemy Laureatom I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Przypominamy, że w naszym konkursie nie ma przegranych, dlatego wszystkie dzieci które zaprezentowały się przed jurorami w drugim etapie konkursu, zapraszamy do udziału w audycjach Polskiego Radia Dzieciom. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres: konkurstalentow@polskieradio.pl.

Jednocześnie informujemy, że będziemy się kontaktować indywidualnie ze wszystkimi finalistami. Poniżej lista Laureatów.

Konkurs Talentów
Section04