Президенти Польщі, Латвії, Угорщини та Албанії сьогодні (28 червня) вшанують учасників робітничого повстання в Познані. Там відбуваються поминальні заходи з нагоди 70-ї річниці першої масової антиурядової демонстрації у повоєнній Польщі.
Заступник міністра закордонних справ Марцін Босацький нагадує, що червень 1956 року став поштовхом для подальших подій у країні:
«Це був перший робітничий бунт. Але не тільки робітничий. Громадянський. Кожен з нас має в сім'ї когось, хто був учасником тих подій. Адже у тому великому протесті брали участь десятки тисяч людей».
Протягом дня делегації покладають квіти в місцях, де протестувальники зупинялися під час маршу. Головна церемонія, в якій візьмуть участь мери та місцева влада, запланована на другу половину дня.
IAR/І.Я.