Суд у Польщі засудив двох іноземців до понад року ув’язнення за участь в організованій злочинній групі, яка займалася незаконним переправленням мігрантів. Про це в понеділок, 22 червня, повідомила прокуратура Любліна.
Речник Окружної прокуратури в Любліні Марцін Козак повідомив, що засудженими є 34-річний громадянин Колумбії Даніло С. та 27-річний громадянин України Володимир К.
За даними слідства, у 2024 — 2025 роках чоловіки з метою отримання матеріальної вигоди та у співпраці з іншими особами брали участь у незаконному переправленні мігрантів через польсько-білоруський кордон. «Їхнім завданням було зустрічати іноземців, які нелегально потрапили до Польщі з території Білорусі, а потім перевозити їх до кордону з Федеративною Республікою Німеччина», — повідомив Марцін Козак.
Слідство встановило, що громадяни України та Колумбії займалися, зокрема, вербуванням водіїв, які перевозили мігрантів до країн Західної Європи без необхідних документів і з обходом прикордонного контролю. У такий спосіб вони організували нелегальне перевезення щонайменше 13 іноземців.
За участь в організованій злочинній групі та організацію незаконного перетину державного кордону Окружний суд у Любліні засудив Даніло С. до одного року і трьох місяців позбавлення волі, а Володимира К. — до одного року і п’яти місяців ув’язнення.
Крім того, суд наклав на обох засуджених грошові штрафи. За словами прокурора, після відбуття покарання обидва іноземці мають бути зобов’язані залишити територію Польщі.
PAP/Д.Н.