Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр оголосив у парламенті про початок широкомасштабної операції під назвою «Очисний вогонь» — програми змін, які мають очистити країну від залишків попереднього уряду. Одним із найсуперечливіших елементів цієї програми є спроба відкликання президента Угорщини Тамаша Сульока.
Мадяр звинувачує чинного керівника держави в тому, що він був обраний попередньою політичною системою і не представляє нову парламентську більшість. Сам президент відмовляється добровільно піти у відставку, тому нинішня парламентська більшість запропонує конституційну поправку. Законодавчий пакет також включатиме положення про створення Національного управління з повернення та захисту активів. Воно розглядатиме всі порушення, пов'язані з державними активами за останні 20 років. «Я можу пообіцяти всім угорцям, бо це питання стосується нашої Батьківщини. Ми боремося за майбутнє наших дітей та онуків. Дорогі співвітчизники, нехай почнеться "Очисний вогонь", хай живе Батьківщина!», — говорив Петер Мадяр у парламенті.
Лідер парламентської групи «Фідес» Ґерґелі Ґуляш відповів, що Мадяр не бореться з мафією, а, навпаки, будує диктатуру. Усі закони та нормативні акти, що увійдуть до пакету, будуть опубліковані невдовзі на вебсайті уряду Угорщини.
IAR/С.Ч.