Оператор газової мережі Польщі Gaz-System збудує другий плавучий термінал для прийому скрапленого природного газу (LNG) у Гданській затоці. Це означає, що Польща матиме три термінали зрідженого природного газу та зможе імпортувати загалом 50 мільярдів кубічних метрів газу на рік.
Інвестицію в плавучий термінал буде реалізовано без залучення коштів державного бюджету, — заявив прем’єр-міністр Дональд Туск.
«Бюджет не буде цього фінансувати, це комерційна інвестиція. Вона підвищить нашу енергетичну безпеку, а також посилить роль Польщі як центрального хабу розподілу скрапленого природного газу (LNG)».
Крім того, прем’єр Туск нагадав, що асоціація тайванських технологічних компаній збудує під Вроцлавом технологічний парк. Ділянка в гміні Мієкіня стане місцем діяльності виробників серверів для штучного інтелекту та компонентів для електромобілів.
У тайванському технологічному парку під Вроцлавом також розмістяться підприємства компанії Foxconn, яка стане стратегічним партнером у виробництві польських електромобілів.
IAR/O.T.