Польща та Туреччина хочуть розвивати співпрацю в рамках Ініціативи трьох морів. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зробив цю заяву після переговорів з президентом Польщі Каролем Навроцьким. Обидва політики наголосили на важливості регіональних форматів для безпеки НАТО та Європи в цілому.
Польський лідер, який перебуває з офіційним візитом в Анкарі, заявив, що регіональні формати забезпечують хорошу платформу для обговорення як питань безпеки, так і економічного розвитку.
«Я дуже дякую пану президенту за те, що він звертає увагу на регіональні формати, які є настільки важливими для Польщі. Тому Ініціатива трьох морів, а також побудова інфраструктурної, економічної та фінансової відповідальності Центрально-Східної Європи, а також ініціатива B9, тобто весь східний фланг НАТО. Неможливо сформувати відповідальність східного флангу НАТО, не враховуючи цього величезного потенціалу», — сказав президент Польщі.
Турецький лідер наголосив, що Ініціатива трьох морів, до якої також входить Туреччина, є чудовою платформою для обговорення спільних інтересів та розвитку логістичного потенціалу цієї частини Європи.
«Турецькі будівельні компанії вже присутні в Польщі та ведуть бізнес вартістю 9 млрд доларів. У цьому контексті ми розглядаємо Ініціативу трьох морів як простір, у якому можна розвивати також відносини, що базуються на інфраструктурі та підтримці цієї ініціативи саме в цій сфері», — сказав Ердоган.
Візит президента Польщі до Туреччини відбувається у вирішальний момент. Через два тижні, 7 липня, в Анкарі відбудеться саміт НАТО. Тому одним із питань, які обговорювали президенти Польщі та Туреччини, була підготовка до саміту та очікування від зустрічі союзників.
IAR/Д.Ю.