Афера у південній лікарні Вааршави була не поодиноким явищем у польській системі охорони здоров'я. Вища медична рада отримує інформацію про зловживання у закладах охорони здоров'я, як заявляє президент ради Лукаш Янковський. Такі повідомлення стосуються не лише столичної лікарні.
Лукаш Янковський зазначив, що повідомлення про порушення надходять як від лікарів, так і від пацієнтів.
«Отримуємо сигнали і з інших лкарень щодо привілеїв для політиків на тлі інших пацієнтів. Маємо також повідомлення від лікарів південної лікарні, які обурені тим, що діється. Щоправда, вони бояться говорити це під своїми іменами. Але також отримуємо багато сигналів, і на цьому варто закцентувати, саме від пацієнтів», — каже президент ради.
Сьогодні, 24 червня, прокурор допитає колишнього керівника хірургічного відділення варшавської Південної лікарні. Медик, серед іншого, сказав, що «пацієнти, які потрапили до відділення невідкладної допомоги, померли, не отримавши належного догляду». За його словами, були випадки, коли персонал відділення згадував про пацієнтів лише через кілька годин.
IAR/І.Я.