Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що США та європейські країни дедалі більше узгоджують свої підходи щодо України та Ірану. Про це він сказав після зустрічі лідерів формату E5 у Берліні, до якого входять Франція, Німеччина, Польща, Велика Британія та Італія.
За словами Макрона, ці переговори продовжують попередні обговорення війни Росії проти України та ситуації на Близькому Сході. Він також зазначив, що липневий саміт НАТО в Анкарі стане наступним кроком у цьому процесі та покаже, наскільки важливою залишається роль європейських країн в Альянсі.
Президент Франції повідомив, що у США дедалі чіткіше визнають важливість територіальної цілісності України та готовність до посилення тиску на Росію. Зокрема, йдеться про можливе розширення санкцій, у тому числі в енергетичному секторі. Ці питання, за його словами, винесуть і на порядок денний саміту НАТО.
Макрон також анонсував найближчу зустріч так званої «коаліції охочих», яка координує підтримку України.
Окремо він прокоментував перемовини між США та Іраном. За його словами, Європа хоче бути залученою до цього процесу, зокрема в межах можливої місії в районі Ормузької протоки. Йдеться про пошук мирного врегулювання, підтримку стабільності на Близькому Сході та збереження суверенітету Лівану.
IAR/O.T.