«Майбутнє можемо будувати лише на правді». Такими словами відкрив конференцію у Гданську прем'єр-міністр Дональд Туск. Очільник польського уряду наголосив, що відбудова України важлива для всієї Європи. За його словами, і поляки, і українці повинні пам'ятати про побудову стосунків, заснованих на правді:
«Пам'ятайте всі без винятку, мої земляки у Польщі та українці в Україні, а також наші друзі у Європі, майбутнє можемо збудувати лише на правді. На взаємній повазі, на розумінні історії. Та солідарність, яка зародилась в Гданську може бути нашою реальністю, якщо відкриємо свої думки для минулого, а передусім для майбутнього».
Прем'єр-міністр Польщі закликав учасників конференції до єдності та співпраці, заявивши, що це має вирішальне значення для відбудови України. «Разом ми переможемо будь-яке зло», — резюмував Дональд Туск.
IAR/І.Я.