Польські компанії хочуть об’єднати зусилля та спільно долучитися до відбудови української енергетики після завершення війни. У Ґданську під час Конференції з відбудови України компанії PGE, Orlen, Enea та Tauron підписали відповідний лист про наміри.
В урочистій церемонії взяв участь міністр державних активів Польщі Войцех Бальчун, який наголосив, що останні події на фронті та українські удари по віддалених російських військових об’єктах свідчать про покращення становища українських захисників. Міністр також підкреслив, що польські компанії мають бути готові долучитися до «будівництва нової України».
«Відбудова української енергетики є ключовим і першим етапом відбудови всієї держави», — зазначила віцепрезидентка PGE Катажина Розенфельд.
Підписаний у Ґданську лист про наміри має координувати діяльність найбільших польських паливно-енергетичних компаній з метою підтримки та відновлення зруйнованої війною енергетичної системи України.
Конференція з відбудови України в Ґданську є одним із найважливіших економічно-політичних заходів у Європі, присвячених підтримці оборони України та плануванню її майбутнього після завершення війни. У заході беруть участь близько ста іноземних делегацій, зокрема кільканадцять президентів і прем’єр-міністрів, кількадесят міністрів та 22 посли держав, які підтримують Україну.
На місці також перебувають кілька тисяч представників бізнесу, банківського сектору, страхових компаній, торгово-промислових палат і консалтингових компаній.
IAR/Д.Н.