У Москві не припиняють відкорковувати шампанське, адже позбавлення Володимира Зеленського Ордена Білого Орла, а відтак криза у польсько-українських відносинах вигідна тільки Москві. Так в ефірі Польського радіо наголосив колишній офіцер розвідки Вінсент Северський. За його словами, Росія задоволена розвитком подій:
«Я навчений і призвичаєний до причинно-наслідкового мислення. А відтак наприкінці зажди стоїть питання, кому це вигідно. І тільки так можна аналізувати різні події. Якщо десь тхне Кремлем, то там сто відсотків є Кремль».
Розвідник додав, що польські розвідувальні служби проти Росії повинні діяти адекватно. Вінсент Северський навів приклад німецької контррозвідки часів Холодної війни.
«ЇЇ завданням того часу втому числі було пильнувати Комуністичну партію, на предмет впливу Радянського Союзу на структури в усьому світі. Не знаю, чому сьогодні ми цього не бачимо, принаймні в інформаційній площині. Наша влада не діє так рішуче».
Польща залишається однією з головних цілей російських спецслужб. Окрім шпигунства, Варшава дедалі частіше стикається зі спробами саботажу, диверсій та інформаційних операцій, покликаних послабити підтримку України і посіяти недовіру всередині НАТО. Фахівці кажуть: поки Росія не досягає своїх цілей на полі бою, вона дедалі активніше намагається дестабілізувати країни НАТО зсередини.
IAR/І.Я.