X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja na cztery lata wykluczona z olimpiady i mistrzostw świata

09.12.2019 12:24
Rosja została zawieszona w udziale w Igrzyskach Olimpijskich i zawodach rangi mistrzostw świata. Decyzja Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) oznacza, że rosyjscy sportowcy nie będą mogli rywalizować pod swoją flagą podczas igrzysk olimpijskich - letnich w Tokio w 2020 roku oraz zimowych w Pekinie w 2022 roku, a piłkarska reprezentacja nie będzie mogła wystąpić podczas mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne lazyliama/Shutterstock.com

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że decyzja WADY jest wynikiem „antyrosyjskiej histerii” i należy się od niej odwołać. Zgromadzony w szwajcarskiej Lozannie Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej wykluczył Rosję na cztery lata ze światowych imprez sportowych. Rosja ma 21 dni na złożenie odwołania od decyzji WADY. - Jest to kontynuacja tej antyrosyjskiej histerii, która już stała się chroniczna - powiedział Dmitrij Miedwiediew.

Zakaz udziału Rosjan w zawodach sportowych to pokłosie afery dopingowej. Światowa Agencja Antydopingowa postanowiła ukarać wykluczeniem rosyjskich sportowców za między innymi manipulowanie danymi laboratoryjnymi i wspierany z Kremla program dopingu.

Komitet wykonawczy WADA podjął decyzję po tym, jak stwierdził, że Moskwa sfałszowała dane laboratoryjne, podsuwając fałszywe dowody i usuwając akta związane z pozytywnymi testami antydopingowymi, które mogłyby pomóc zidentyfikować oszustwa z tym związane.

TASS/IAR/dad