X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Estonia: 5. szczyt Inicjatywy Trójmorza z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

19.10.2020 15:04
Prezydent Andrzej Duda bierze w poniedziałek udział w 5. szczycie Inicjatywy Trójmorza w stolicy Estonii, Tallinie. Z powodu pandemii koronawirusa spotkanie odbywa się częściowo w formie zdalnej.
Audio
  • 5. Szczyt Inicjatywy Trójmorza z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy. Materiał Karola Surówki (IAR)
  • Wojciech Jakóbik z serwisu BiznesAlert.pl o polsko-amerykańskiej umowie o współpracy przy budowie energetyki jądrowej w Polsce [POSŁUCHAJ]
Szczyt w Tallinie
Szczyt w TalliniePAP/EPA/ARNO MIKKOR HANDOUT

Do stolicy Estonii poza polskim prezydentem przyjechał jeszcze jedynie prezydent Bułgarii Rumen Radew. Prezydenci i przedstawiciele pozostałych krajów Inicjatywy Trójmorza wezmą udział w spotkaniu poprzez połączenia internetowe.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski informował wcześniej o zdalnym udziale w obradach szczytu również reprezentantów partnerów strategicznych, prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera oraz wysokich rangą przedstawicieli USA, w tym sekretarza stanu Mike'a Pompeo. Ponadto swój udział w rozmowach zapowiedziała z ramienia instytucji Unii Europejskiej wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager.

Prezydencka kancelaria informowała wcześniej, że rozmowy podczas szczytu będą dotyczyły m.in. pandemii koronawirusa i jej skutków społeczno-gospodarczych, a także decyzji dotyczących przyszłych ram finansowych UE.

Spotkanie z prezydentami Estonii i Bułgarii

Jeszcze przed rozpoczęciem sesji Inicjatywy Trójmorza odbyło się spotkanie prezydenta Dudy z głowami państw Estonii - Kersti Kaljulaid oraz Bułgarii - Radewem.

Prezydent Estonii, która przewodniczy poniedziałkowemu spotkaniu przywódców 12 państw członkowskich, na Twitterze wyraziła zadowolenie z przyjazdu polskiego prezydenta do Tallina oraz podziękowała mu za wsparcie podczas przygotowań do szczytu.

Po południu w poniedziałek Andrzej Duda weźmie udział w wirtualnej konferencji prasowej oraz powitaniu Bułgarii, która w przyszłym roku przejmie przewodnictwo w tym formacie, jako następnego gospodarza szczytu Trójmorza w 2021 r. Jak poinformowała prezydencka kancelaria, przewidziano oświadczenie polskiego prezydenta.

Trójmorze jest inicjatywą polityczno-gospodarczą powołaną w 2015 r. z inicjatywy prezydentów Polski i Chorwacji. Obecnie do grupy należy 12 państw UE - Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry - położonych między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.


IAR/PAP/dad