X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jedna trzecia krajów NATO, w tym Polska, spełnia wymóg dotyczący wydatków na obronę

21.10.2020 12:39
Jedna trzecia krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym Polska, spełnia wymóg dotyczący wydatków na obronność. Tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez kwaterę główną NATO. Wymagane 2 procent PKB przeznacza na obronę 10 państw z 30.
Audio
  • Jedna trzecia krajów NATO, w tym Polska, spełnia wymóg dot wydatków na obronę. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Siedziba NATO w Brukseli. Zdjęcie ilustracyjne
Siedziba NATO w Brukseli. Zdjęcie ilustracyjneDrop of Light/ Shutterstock

Oprócz Stanów Zjednoczonych, które są liderem, z Europy próg przekroczyły Grecja, Wielka Brytania, Rumunia, Estonia i Łotwa,

Szósta jest Polska z wydatkami na poziomie 2,30 procent PKB, a za nią Litwa, Francja i Norwegia. Szef NATO powiedział, że ten rok będzie szóstym z rzędu, w którym sojusznicy w Europie i Kanada zwiększają wydatki na obronę. - Ten wzrost wynosi 4,3 procent. Oczekujemy, że trend będzie kontynuowany - dodał sekretarz generalny. Podkreślił, że kraje członkowskie inwestują też w kluczowe zdolności obronne oraz sprzęt i wnoszą wkład w misje i operacje NATO na całym świecie.

Sprawa wydatków na obronę wywołała napięcia w relacjach Stanów Zjednoczonych z Europą w ostatnich latach. Obecny prezydent Donald Trump nie szczędził sojusznikom słów krytyki za niedostateczne nakłady. Kiedy zaczynał urzędowanie, na palcach jednej ręki można było policzyć kraje, które przeznaczały 2 procent PKB na obronę.


IAR/dad


Zobacz więcej na temat: NATO wojsko

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie inicjatorem akcji "Podaruj Znicz na Kresy"

21.10.2020 10:00
Pomimo utrudnień związanych z pandemią także w tym roku znicze z Polski  zapłoną na polskich grobach na cmentarzach na Ukrainie.

MON: ponad 10 000 internetowych wniosków o powołanie do służby wojskowej

21.10.2020 10:30
"Ponad 10 000 osób złożyło już przez internet wnioski o powołanie do służby w Wojsku Polski" - podano w środę na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej. Informacja dotyczy wniosków składanych za pośrednictwem nowego portalu rekrutacyjnego uruchomionego przez MON.

W Grodnie zatrzymano wieloletniego działacza Związku Polaków na Białorusi

21.10.2020 10:51
W Grodnie na Białorusi zatrzymano wieloletniego działacza Związku Polaków na Białorusi (ZPB) i muzyka rockowego Igora Bancera. Jego żona Anżelika Orechwo, szefowa Rady Naczelnej ZPB, powiedziała, że jest on podejrzany z artykułu kodeksu karnego o chuligaństwie.