X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie inicjatorem akcji "Podaruj Znicz na Kresy"

21.10.2020 10:00
Pomimo utrudnień związanych z pandemią także w tym roku znicze z Polski  zapłoną na polskich grobach na cmentarzach na Ukrainie.
Audio
Znicze z polski zapłoną na polskich grobach na Wschodzie
Znicze z polski zapłoną na polskich grobach na WschodzieFoto: pixabay.com

W tym roku znicze trafią na cmentarze w obwodzie lwowskim, między innymi do Sambora, Drohobycza, Borysława, Stryja, Lwowa i do Łanowic.

Akcja "Podaruj Znicz na Kresy" prowadzona jest od 14. lat przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a jej pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Wspólnota Polska w Katowicach.

Od czterech lat w Dzień Zaduszny wraz ze Stowarzyszeniem "Zabytek" we Lwowie prowadzone są także aktywne działania na Cmentarzu Janowskim we Lwowie. Znicze rozpalają na grobach działacze organizacji polonijnych oraz uczniowie polskich szkół. 

Stowarzyszenie "Zabytek" zajmuje się wyszukiwaniem zaniedbanych mogił oraz w ramach możliwości ich ocalaniem od zapomnienia, co wiąże się z nakładami finansowymi. Znicze w Polsce zbierają uczniowie szkół,  przedszkolaki, przedsiębiorcy, parafie  oraz osoby indywidualne.

- Ta akcja to dowód naszej pamięci o tych, którzy odeszli i są daleko od nas – mówi ks. Leszek Kryże, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.