Polskie Radio
Section05
Episkopat Polski

Ks. Rytel-Andrianik: Episkopat chce poszerzyć komunikację zagraniczną, także dla Polonii

Informacje z życia Kościoła w Polsce będą jeszcze bardziej obecne w zagranicznych mediach, tak by docierały do ludzi na całym świecie – mówi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu Polski. Podkreśla też wagę współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki Episkopat Polski Polskie Radio Polonia Polacy za granicą

Niedziela Słowa Bożego. Abp Gądecki: bez umiłowania Pisma Świętego nie ma zrozumienia Chrystusa

- Niedziela Słowa Bożego to iskra, która powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Cały kościół przeżywa dziś Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w 2019 roku przez papieża Franciszka. Ojciec Święty pragnął, aby dzień ten był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicyzm chrześcijaństwo Episkopat Polski

"Trwajcie w mojej miłości". Już niedługo rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan

Pod hasłem "Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc" od 18 do 25 stycznia przebiegać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie wierni różnych wyznań na całym świecie będą się spotykać na nabożeństwach ekumenicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA religia katolicyzm ekumenizm Episkopat Polski ewangelia kościół prawosławny Kościół katolicki

Sekretarz generalny KEP: nowy rok szansą, by budować dobre relacje rodzinne i społeczne

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w przekazanym przez Konferencję Episkopatu Polski komunikacie podkreśla, że "2021 rok jest kolejną szansą, którą dostajemy od Boga, by otwierać się na drugiego człowieka, budować dobre relacje rodzinne i społeczne oraz jeszcze bardziej dostrzegać osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Episkopat Polski wiara chrześcijaństwo Kościół Kościół katolicki społeczeństwo rodzina

Przewodniczący Episkopatu na Nowy Rok: niech będzie to czas poszanowania jednych przez drugich

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki życzy, aby nadchodzący 2021 rok był czasem poszanowania jednych przez drugich oraz czasem, w którym miłość Boga przemieni nasze serca i otworzy je na Niego i na naszych braci.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół wiara katolicyzm Kościół katolicki POLSKA Episkopat Polski Stanisław Gądecki Nowy Rok

"Każdy ma prawo do dobrowolności". Biskupi wypowiedzieli się ws. szczepień na COVID-19

"Decyzja o szczepieniu jest kwestią wyboru danej osoby, którego dokonuje w sumieniu" - zaznacza Zespół Ekspertów do spraw Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w stanowisku na temat szczepionek. W dokumencie dodano, że nikt nie powinien być zmuszany do przejścia tej procedury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepionka szczepienia Kościół aktualności katolickie Episkopat Polski

Prymas Polski: Boże Narodzenie nie jest tylko wzruszającą historią z przeszłości. Przekracza wszystko

- Bóg rodząc się człowiekiem pragnie wejść w ludzkie życie takie, jakim ono jest, w naszą codzienność pełną zmagań, trudu i niepokoju. Ofiarowuje nam swoją bliskość, miłość, radość i nadzieję. Nie jesteśmy już sami, bo On jest z nami – powiedział prymas Polski abp Wojciech Polak.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół wiara katolicyzm Kościół katolicki Boże Narodzenie święta POLSKA Episkopat Polski Stanisław Gądecki

Przewodniczący Episkopatu: niech Nowonarodzony obdarza swoim pokojem i nadzieją

- Nie zapominajmy, że Jezus Chrystus, który przyszedł na ziemię, by zamieszkać pośród nas, dzieli z nami nasze cierpienia, trudy i niepokoje – zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Zobacz więcej na temat:  aktualności katolickie Kościół wiara katolicyzm Kościół katolicki Boże Narodzenie święta POLSKA Episkopat Polski Stanisław Gądecki