X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
NATO

Jarosław Porwich: Niemcy mocno współgrają z Rosją

– Kupowanie przez Niemcy gigantycznych ilości surowców energetycznych od Rosji, głównie gazu, jest dozbrajaniem tego państwa – powiedział poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. W audycji „7x24” podsumowanie najważniejszych wydarzeń politycznych minionego tygodnia, w tym szczytu NATO, który w dniach 11-12 lipca odbył się w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Europa Unia Europejska Gazprom Nord Stream 2 Niemcy Donald Trump Angela Merkel Rosja Władimir Putin energetyka NATO szczyt NATO POLSKA

Spór o wydatki na szczycie NATO

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę przywódcom krajów NATO na zamkniętej sesji, że chce, by zwiększyli oni wydatki obronne nie do 2, ale do 4 proc. PKB. Sekretarz generalny Sojuszu odpowiedział, że najpierw trzeba dojść do uzgodnionych 2 proc. PKB. O sporze wokół wydatków na obronność dyskutowali w Polskim Radiu 24 dr Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich) i dr Paweł Kowal (Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Europa Donald Trump Władimir Putin NATO Bruksela

Młodzi politycy o posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego

W piątek odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, na którym prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. W Młodej Audycji Politycznej kontrowersje wokół przebiegu uroczystości komentowali: Michał Moskal (Forum Młodych PiS), Michał Jakubek (Młodzi Demokraci PO) oraz Mateusz Duch (Klub Młodych Kukiz 15).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka parlament w Polsce Zgromadzenie Narodowe NATO

Szczyt NATO w Brukseli. Podsumowanie

– Podjęliśmy szereg decyzji, by wzmocnić odstraszanie i obronę, zwiększyć wysiłki w walce z terroryzmem i zapewnić uczciwy podział obciążeń między wszystkimi sojusznikami – powiedział po zakończeniu szczytu NATO sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. W magazynie „Cafe Armia” podsumowanie podjętych decyzji m.in. w odniesieniu do sytuacji geopolitycznej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NATO Bruksela USA wojsko Jens Stoltenberg Donald Trump szczyt NATO Europa

Szczyt NATO: przyszłość Sojuszu a sprawa brytyjska

Nie milkną echa zakończonego w czwartek szczytu NATO w Brukseli. Amerykański prezydent chwalił się sukcesem. Donald Trump stwierdził, że przekonał europejskich sojuszników do zwiększenia budżetów na obronność. Kraje Europy zaprzeczają i twierdzą, że podtrzymały zobowiązania sprzed czterech lat. O tym, co ustalono podczas szczytu, mówiła w Magazynie Europejskim w Polskim Radiu 24 Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. Relacje prezydenta USA z Wielką Brytanią komentował również dr Wojciech Lewandowski z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump NATO Wielka Brytania Brexit szczyt NATO ŚWIAT

Spotkanie Trump-Putin w świetle aneksji Krymu

Donald Trump podkreślił w piątek w Londynie, że prezydent Rosji Władimir Putin zajął Krym w czasie, kiedy prezydentem USA był Barack Obama. Oświadczył, że gdyby to on był wtedy prezydentem, Putin by tego nie zrobił. - Zobaczymy, co się stanie z Krymem. Gdybym wiedział, co się stanie, nie powiedziałbym wam tego - mówił dziennikarzom prezydent USA. Donald Trump spotyka się z Władimirem Putinem w poniedziałek w Helsinkach. Jak zapowiadane rozmowy obu przywódców komentowane są na Ukrainie - mówił w audycji Świat w Powiększeniu” w Polskim Radiu 24 Paweł Buszko, korespondent Polskiego Radia w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Władimir Putin Krym NATO Ukraina ŚWIAT Polskie Radio 24

Po szczycie NATO w Brukseli: Polska powinna wykorzystać sytuację

Najprawdopodobniej we wrześniu dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. O planowanym spotkaniu w Waszyngtonie poinformował na zakończenie szczytu NATO w Brukseli polski prezydent. Sam szczyt w Polskim Radiu 24 komentował Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bruksela NATO Donald Trump Andrzej Duda USA Europa

Szef MON: wydajemy 2 proc. PKB na obronność

- Staramy się o to, żeby zapewnić bezpieczeństwo Polsce i Polakom. Zwiększamy liczebnie Wojsko Polskie. Stąd mój cel, by powołać nową dywizję wojsk operacyjnych zlokalizowaną na wschód od Wisły. Chcemy, by Wojsko Polskie dysponowało nowoczesnym sprzętem - mówił w "Sygnałach dnia" Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo wojsko szczyt NATO NATO Katarzyna Gójska