Polskie Radio
Section05
NATO

Wizyta Bidena w Polsce. Przydacz wskazuje oczekiwania Warszawy

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz potwierdził na antenie TVN24, że spodziewana jest wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Jak wskazał, Warszawa oczekuje po niej "dalszego wsparcia NATO, w tym także i dla Polski, jeśli chodzi o amerykańską obecność wojskową w Polsce, a także przyspieszenia zakupów sprzętu wojskowego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joe Biden w Polsce Joe Biden relacje polsko-amerykańskie Ameryka NATO polityka Stany Zjednoczone

Prezydent Duda w Rydze. "Dzisiaj dążeniem władców Rosji jest przywrócenie wpływów imperium carów" 

- Dzisiaj dążeniem władców Rosji z Władimirem Putinem na czele jest tak naprawdę przywrócenie wpływów imperium carów; sprzeciwiamy się wojnie, zrobimy wszystko, żeby tej wojny u nas nie było - mówił w Rydze prezydent Andrzej Duda podczas dyskusji na temat aktualnych wyzwań dot. bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Litwa Rosja Ukraina wojna 2023 NATO

Minister Rau poleci do Szwecji. Podkreśli stanowisko Polski i państw bałtyckich ws. rozszerzenia NATO

Minister spraw zagranicznych RP Zbigniew Rau poinformował, że podczas swojej wizyty w stolicy Szwecji, Sztokholmie, zapewni, że stanowisko Polski, Litwy, Łotwy i Estonii ws. akcesji Szwecji i Finlandii do NATO jest jednoznaczne. Zaznaczył, że rozszerzenie Sojuszu o te państwa ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO.
Zobacz więcej na temat:  NATO Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych ŚWIAT Turcja Szwecja Finlandia bezpieczeństwo