X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
NATO

Przerzut sprzętu NATO. 50 tys. żołnierzy gotowych na manewry

Pierwsza faza ćwiczeń NATO Trident Juncture - to przerzut ciężkiego uzbrojenia. Na miejsce dotarły już czołgi, transportery opancerzone, w drodze są m.n. haubice i wyrzutnie rakiet z Niemiec. Sprzęt przerzucają różne kraje NATO. Ćwiczyć będzie 29 krajów Sojuszu oraz Finlandia i Szwecja. Główna faza na poligonach planowana jest na koniec października i początek listopada.
Zobacz więcej na temat:  NATO Europa wojsko Rosja

Nowa faza walki z fake newsami. USA użyczą NATO sił do walki

Stany Zjednoczone w najbliższych dniach ogłoszą gotowość do walki w cyberprzestrzeni w imieniu całego NATO. Poinformowała o tym jedna z wysokich rangą urzędniczek Pentagonu w czasie wizyty w kwaterze głównej Sojuszu. W Brukseli rozpoczyna się właśnie spotkanie ministrów obrony krajów NATO w którym uczestniczy także amerykański sekretarz obrony James Mattis. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO cyberprzestępczość cyberatak USA polityka Ameryka Północna fake news

NATO oskarża Rosję o łamanie układu INF

Główne tematy dwudniowego posiedzenia ministrów obrony krajów NATO to wydatki na obronność oraz zagrożenie ze strony Rosji. Do kwatery głównej Sojuszu w Brukseli przyjechali szefowie obrony wszystkich państw członkowskich. Polskę reprezentuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W Polskim Radiu 24 obrady komentował Mateusz Piotrowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Instytutu Sobieskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NATO Rosja USA Chiny