X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kirgistan: Sadyr Dżaparow zdecydowanie wygrywa wybory prezydenckie

11.01.2021 10:15
Razem z wyborami prezydenckimi przeprowadzono referendum konsultacyjne, dotyczące przyszłego ustroju państwa. Ponad 80 procent głosujących opowiedziało się za zwiększeniem władzy prezydenta kosztem parlamentu
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneNaika Lieva/flickr.com

Sadyr Dżaparow wygrał przyspieszone wybory prezydenckie w Kirgistanie. Liczenie głosów trwa, ale tamtejsza Centralna Komisja Wyborcza poinformowała, że zdobył on poparcie około 80 procent wyborców.

Razem z wyborami prezydenckimi przeprowadzono referendum konsultacyjne, dotyczące przyszłego ustroju państwa. Ponad 80 procent głosujących opowiedziało się za zwiększeniem władzy prezydenta kosztem parlamentu. 

Prezydent-elekt Kirgistanu doszedł do władzy na fali wydarzeń z października, kiedy mieszkańcy kraju sprzeciwili się wynikowi wyborów parlamentarnych, które uznali za sfałszowane. Pod naciskiem protestującego społeczeństwa ustąpił premier, odwołano wyniki wyborów i wypuszczono z więzienia Sadyra Dżaparowa, którego parlament wybrał na szefa rządu. Gdy w wyniku ostatnich protestów ze stanowiska ustąpił również prezydent Kirgistanu, Dżaparow przejął jego obowiązki do czasu nowych wyborów. 

W wyścigu do prezydenckiego fotela 52-letni Sadyr Dżaparow pokonał 16 kontrkandydatów. Podczas kampanii zapowiadał między innymi zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia i rozwijanie bliskich stosunków z Rosją, która utrzymuje w Kirgistanie bazę lotnictwa wojskowego i przyjmuje tysiące kirgiskich imigrantów zarobkowych.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Kirgistan