X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Szef MSZ Ukrainy o Nawalnym: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem

25.01.2021 12:51
Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - powiedział o rosyjskim opozycjoniście Aleksieju Nawalnym szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Dodał, że Ukraina popiera apele o uwolnienie Nawalnego, ponieważ jest on wrogiem prezydenta Rosji Władimira Putina.
Audio
  • Rosyjskie organy ścigania wszczęły ponad dwadzieścia postępowań karnych przeciwko uczestnikom sobotnich protestów. W akcjach solidarności z Aleksiejem Nawalnym wzięli udział mieszkańcy ponad 120 miast Rosji. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Aleksiej Nawalny podczas jednej z demonstracji w Moskwie
Aleksiej Nawalny podczas jednej z demonstracji w Moskwie NCKAHDEP / Shutterstock.com

Szef ukraińskiej oświadczył w telewizji Ukraina 24 w niedzielę wieczorem, że jego kraj zajął "stanowcze stanowisko" w sprawie wydarzeń w Rosji, ponieważ "po pierwsze, nie powinno się bić ludzi, którzy wyszli na protest w obronie swoich obywatelskich praw".

- A po drugie, jest takie powiedzenie: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - dodał Kułeba. - Można to powiedzieć o Nawalnym jako o osobie, która jest teraz uosobieniem protestów - zaznaczył.

- Nawalny to wróg Putina, więc popieramy wolność (dla) Nawalnego, i wszystkich, którzy opowiadają się za tą wolnością - podkreślił szef ukraińskiej dyplomacji.

"Trzeba rozumieć czym jest Rosja"

Jak wskazał Kułeba, trzeba rozumieć czym jest Rosja. - Nie powinniśmy też fascynować się Aleksiejem Nawalnym z punktu widzenia interesów Ukrainy. Jestem przekonany, że kanapkę trzeba będzie oddać, nienadgryzioną i świeżą, w dobrym stanie -powiedział minister, odnosząc się do wypowiedzi Nawalnego dotyczącej zaanektowanego w 2014 roku przez Rosję Krymu.

Opozycjonista powiedział wtedy: "Czy Krym to jest kanapka z kiełbasą, żeby ją w tę i we w tę przekazywać?". Później ocenił, że "nie była to najbardziej udana metafora". Zaznaczał, że w przypadku Krymu doszło do złamania uzgodnień międzypaństwowych, jednak podkreślał, że "Krym pozostanie częścią Rosji". Nie wykluczał przeprowadzenia drugiego referendum na półwyspie.W sobotę w ponad 100 miastach Rosji odbyły się demonstracje w obronie uwięzionego Nawalnego. Największa demonstracja w Moskwie zgromadziła - według różnych ocen - od 15 tys. do 40 tys. uczestników. Obrońcy praw człowieka poinformowali o bezprecedensowo masowych zatrzymaniach - ponad 3500 osób w całym kraju.

PAP/IAR/dad